1.FK Příbram - Bod Příbrami utekl v nastaveném čase

1.liga: Příbram - Sparta 1:2

Bod Příbrami utekl v nastaveném čase

Vyrovnaný duel v deštivém večeru vyhrála se štěstím Sparta, která z ojedinělé akce v závěru utkání rozhodla o své výhře. Jedinou branku Příbrami dal v první půli Rezek.

Deštivý zápas 26. kola začal smutnou vzpomínku na zesnulého Františka Rajtorala. A samotný průběh nás v úvodu také netěšil. Už ve 4. minutě zaskočil naši obranu centrem Vatajelu na Šurala a hlavičkující útočník Sparty otevřel skóre zápasu - 0:1. O nedlouho později zahrozil sparťanský záložník znovu, když ideálně nacentroval Konatému. Ten na zadní tyči zaváhal a minul prázdnou branku.

Postupem času vyrovnal náš tým hru a dostával se ke hostující brance. Několikrát jsme se mohli dočkat pokutového kopu, kdyby se pískala hra rukou. Odpověděli jsme na to fotbalově. Ve 37. minutě z otočky vypálil Linhart a Bičík musel míč mířící k tyči lapit. V nastaveném čase ideálně pro náš tým zaváhal Vácha, namazal Janu Rezkovi, který stačil být rychlejší před Bičíkem a pálil do opuštěné branky - 1:1!

Ve druhé části hry znovu chyboval další hráč Sparty a Linhart byl blízko k míči. Dobrými střelami se před brankou Sparty ukázali Suchan a Rezek, první pálil vedle tyče a druhý z voleje nad branku. Dvakrát se podařilo zahrát rohový kop na hlavičkující hráče Příbrami, jenže ani Jiránek ani Chaluš neposlali k Bičíkovi nebezpečnější ránu. V čase, kdy už mířil k remízovému konci se na křídle uvolnil Vatejelu a nahrál Šuralovi na vítězný gól.

1.FK Příbram – AC Sparta Praha 1:2 (1:1)