1.FK Příbram - Bojovné utkání branku nepřineslo

1.liga: Příbram - Slavia 0:0

Bojovné utkání branku nepřineslo

Oba týmy si během utkání vypracovaly šance ke vstřelení branky, ale Příbram zachránil brankář Hruška a Slavii konstrukce branky.

Slušná návštěva, vyrovnaná bilance obou celků a tudíž i potřeba zisku bodů pro jeden či druhý tým slibovaly, že bude možné vidět zajímavý duel. A také začátek utkání byl aktivní. Ke cti oběma týmům budiž to, že se snažily neudělat chybu a obrany pracovaly až na výjimky opravdu poctivě.

Ta výjimka nastala ve 13. minutě pro naši obranu, když se za obránce dostal Nitrianský. Ovšem Aleš Hruška potvrdil své kvality a sólový nájezd lapil. Byla to jediná a největší šance Slavie v celém zápase.

Příbramští hráči si nevytvářeli gólové šance, za to poměrně rychle narůstal počet rohových kopů. Jenže z nich se nám nedařilo v první části nic vytěžit. Nejslibnější příležitost měli Pilík, ale rána mu nesedla.

Po přestávce uvolnil Petr Švancara na pravé straně Jiřího Mareše, ten se dostal před Rakovana, jenže svůj pokus poslal vysoko nad branku. Blízko byl o pár minut ke gólu také stoper Tomáš Hájovský. Hlavičku poslal do tyče branky hostů. Dobrá příležitost byla i po chybě brankáře Slavie, jenže Pleško ani Pilík neměli jednoduché zpracování míče v chumlu hráčů.

Hájovský měl ještě jednu možnost po rohovém kopu zhruba deset minut před koncem. Hlavičku však nastřelil do bránícího hráče Pražanů.

Během utkání jsme tak měli blíž k brance, jenže střelcům ve vlhkém podzimním podvečeru nepřálo a tak se oba celky rozešly smírně - 0:0.