1.FK Příbram - Cenný bod proti favoritovi

1.liga: Příbram - Plzeň 2:2

Cenný bod proti favoritovi

Gólové asistence Pepy Hnaníčka a Tomáš Pilíka poslaly do zakončení Tomáše Zápotočného a Jakuba Řezníčka. Jejich trefy znamenaly v ostrém startu Synot ligy proti Plzni remízu 2:2.

Obměněné posty po letních změnách trenér Čuhel se svými asistenty zacelil ligovým debutantem v brance Markem Boháčem, ve středu zálohy hrajícím defenzivním halvem Josefem Hnaníčkem. Také oba kraje obrany dostali noví hrači - Fernando Neves vlevo a Martin Sus vpravo.

Hostující Plzeň na první šanci nečekala dlouho a hned ji také využila. Centr Horvátha poslal Bakoš do sítě kolem bezmocného Marka Boháče už v 7. minutě. Hosté si zopakovali podobnou kombinaci o deset minut později, Vaněk naštěstí trefil tyč.

Náš tým postupně vyrovnal hru, dobrou pozici k hlavičkování měli Míra Slepička i Tomáš Hájovský, ale míč skončil v Kozáčikových rukavicích.

Když už se chýlil první poločas ke konci, dostal se k centru Tomáš Pilík, ve vápně našel svého jmenovce Zápotočného, který skákavou střelou vyrovnává na 1:1. Vyrovnaného stavu jsme se však do přestávky nedočkali. Souboj brankáře Boháče a Petržely posoudil sudí jako nedovolený a Horváth nabídnutou penaltu nezahodil - 1:2.

Příbram nastoupila z kabiny v dobrém rozmaru. Zcela vyrovnala hru, Viktoria přišla o svoji převahu. V 63. minutě úřaduje opět přesná kopačka Tomáše Pilíka. Přesný pas dolétl do vápna až k Jakubovi Řezníčkovi a kanonýr loňské sezóny je neomylný - 2:2! Energon aréna se za zvuku nové gólové melodie raduje podruhé.

Plzeň se z titulu papírového favorita snažila znovu dostat do zápasu, ale v závěrečném tlaku nás podržel Marek Boháč. Ten chytil Viktorce i velešanci, kterou měl jeden z hlavičkujících hráčů. Uhlídali jsme si velmi cenný bod, protože los ligy proti silným soupeřům není zrovna ideální.

1.FK Příbram – FC Viktoria Plzeň 2:2 (1:2)
Branky 43. Zápotočný, 62. Řezníček - 7. Bakoš, 45. Horváth (pen.)