1.FK Příbram - Černá série se natahuje

1.liga: Hradec K. - Příbram 2:0

Černá série se natahuje

Dočasné působiště našeho soupeře Hradce Králové na hřišti Mladé Boleslavi není místo, kde získáváme body ani s místním celkem a nestalo se tak ani proti Votrokům při výsledku 2:0.

Trenér Rada postavil do základní sestavy jednu z posil, které přišly do Příbrami během reprezentační pauzy, Tomáše Borka. Ten v letech 2008 až 2010 odehrál v našich barvách 55 ligových zápasů.

Utkání hrané v horkém zářijovém odpoledni však nepřinášelo během prvního poločasu mnoho šancí. Přesto tu první jsme měli my, když v 6. minutě pálil z první Majtán, bohužel pro nás vysoko nad branku.

Hradec Králové byl pak delší čas nebezpečnější, ale pouze k šestnáctce, rozhodně totiž Aleše Hrušku v příbramské brance moc neprověřil. Ve 32. minutě si smolný moment vybral Josef Divíšek. Ten fauloval hradeckého hráče, při zákroku se sám zranil a musel střídat. V samotném závěru prvního poločasu se před brankou cpal k zakončení Peltier, jenže ani on se neprosadil k lepší střele na Ottmara.

Ve 49. minutě ohrozil naši branku Žondra, náš brankář lehce tečovanou střelu lapil. Stejně dobře si počínal i při trestném kopu Pázlera, kdy střelu vyrazil nad branku. Silný úvod druhého poločasu stvrdil Trubač střelou nad branku. Když se už zdálo, že jsme nápor přečkali, prohnal se v 58. minutě do vápna znovu Trubač a jeho akci zakončil gólovou střelou Pázler - 1:0.

Akce Hradce nepřestávaly. Hruška se blýskl zákrokem proti hlavičce Žondry. A v 65. minutě zmar našeho týmu podtrhnul znovu Pázler, který sám před Hruškou procedil míč skrz našeho gólmana a zaznamenal druhý gól zápasu.

Navzdory brankám předvádí Hruška vynikající zákroky při střelách Trubače i Žondry. Chytil jasné góly. Nepříjemný je v těchto momentech spíš fakt, že se nám v ofenzivě nedaří vůbec nic. V 80. minutě musel navíc odstoupit kvůli zranění i střídající Mahmutovič. Závěr zápasu už pak na výsledku nic nezměnil a my tak po šestém zápase čekáme na branku a body.

FC Hradec Králové – 1.FK Příbram 2:0 (0:0)