1.FK Příbram - Cestu k výhře režíroval Azíz

1.liga: Příbram - Teplice 3:1

Cestu k výhře režíroval Azíz

Snovou premiéru v příbramském dresu si připsal kuvajtský záložník Azíz, který se dvěma brankami podílel na výhře 3:1 s Teplicemi. Poslední branku vstřelil střídající Valenta.

Oproti utkání v Boleslavi již mohl trenér Marko zařadit do sestavy záložníka Azize, jehož transfer karta se před začátkem sezóny pozdržela. Diváky také přilákal nejen úvodní domácí zápas, ale rovněž slunné počasí. Terén byl po zimní nadílce sněhu v naprostém pořádku a oba týmy tak mohli předvést své maximum.

Už úvodní minuty naznačovaly, že se náš tým bude jednoznačně ucházet o tříbodový zisk. To se mohlo stát brzy aktuálnější, když po faulu na Střihavku přišla první možnost přímého kopu. Tušený exekutor Kuvajťan Aziz se chopil míče a poslal jej přes zeď přesně k tyči. Příbram vedla od 11. minuty 1:0 a Aziz potvrdil dokonale své schopnosti zahrávat přímé kopy.

Šance našeho tým neubývaly. V 18. minutě trefuje hlavičkující Tomáš Krbeček břevno. Přesto už ve 22. minutě se posouvalo skóre znovu. Petr Trapp se velmi dobře uvolnil na levé straně, vybral si z druhé vlny nabíhajícího Azize, který si pohrál Matulou a poslal k levé tyči míč znovu - 2:0!

Aziz trápil hosty i tím, že dokázal vybojovat i mnoho faulů na sebe včetně těch se žlutou odměnou. Ve 30. minutě letěl další projektil z Azizových kopaček těsně kolem branky, hattrick by byl asi už moc. Po půlhodině hry však naše hra ztratila aktikvitu a Teplice toho brzy využily.

Ve 35. minutě si na dlouhý aut naběhl konžský hráč Litsingi a prostřelil jednoduše Aleše Hrušku a snížil na rozdíl jediné branky.

Tento stav vydržel do přestávky a tak týmy měly celých čtyřicetpět minut na další změny stavu. Blízko tomu byli hosté, když se Čajič dostával ke střele z těsné blízkosti, ale Jakub Jugas jeho ráno zablokoval.

Ani naše hra nebyla pasivní, jenže zárodky šancí končily na hranici šestnáctky, nebo byly zablokovány. Za zmínku stojí přímý kop, který tentokrát střílel Lukáš Pleško. Slavík si na střelu tentokrát počíhal lépe. Zajímavý sprint předvedl Milan Mišůn. Z hloubi obrany vyvezl míč až k pokutovému území hostů, poslal centr na Střihavku. Ten však byl dobře odcloněn obráncem. V tento moment byla škoda, že možnost nahrát byla i na další nabíhající hráče, kteří byli osamoceni ve vápně.

V závěrečných minutách stupňovali hráči Teplic svůj tlak. Již v nastaveném čase si na jeden z míču počíhal právě Pleško, poslal míč na půlku na zcela osamoceného Róberta Valentu, který přišel do hry jako střídající hráč místo Střihavky. Slovenský ofenzivní hráč si tak vychutnal sólo na teplického brankáře i s přesným zakončením a potvrdil vítězné skóre na konečných 3:1.