1.FK Příbram - Csaplárovi svěřenci i ve druhém zápase ztratili

Csaplárovi svěřenci i ve druhém zápase ztratili

Článek

Příbram bude muset s jediným bodem na kontě zabrat doma proti Vlašimi.

Utkání jsme sledovali online

Třinec před týdnem po roce a půl zvítězil na hřišti soupeře a posílen třemi body z Varnsdorfu vstupoval do těžkého zápasu s Příbramí. Trenéru Nečkovi už byl k dispozici uzdravený Bedecs, příbramský lodivod Csaplár dal po remíze se Znojmem v základní sestavě šanci Kukecovi či Treglerovi. Utkání začalo v tropickém vedru, což se podepsalo na tempu prvních minut. Mírně aktivnějším celkem byli však domácí a v jedenácté minutě se dočkali odměny. Ilkova přihrávka prošla až na zadní tyčku, kde si Václav Juřena poradil s obránci a střelou do odkryté branky otevřel skóre.

Radost více než devíti set třineckých diváků ale vydržela jen necelé dvě minuty. Příbram totiž okamžitě vyrovnala, když centr Treglera z levé strany našel na malém vápně úplně volného Jiřího Janušku a devatenáctiletý záložník zamířil ve vyložené šanci hlavou přesně. Další šanci připravili Ižvolt s Janošíkem pro Janoščína. Záložník se zkušenostmi z polské ligy si poradil na vlastní polovině s čtveřicí protivníků a vyslal do běhu Janošíka. Na jeho centr pak na zadní tyči jen o kousek ve skluzu nedosáhl Janoščín. Tři minuty před pauzou ale vybuchla tribuna stadionu Rudolfa Labaje podruhé nadšením. Šumbera rozehrál jeden z mnoha rohových kopů přesně na přední tyčku, kde předskočil brankáře Boháče Mikk Reintam a hlavičkou k pravé tyči zvýšil na 2:1.

Druhý poločas začal největší šancí Příbrami. Střídající Danoski našel cestu do vápna a předložil míč Ayongovi, jenže útočník kamerunského původu na Palečka nevyzrál. Středočeši hráli s balonem častěji než v prvním poločase, jelikož si byli vědomi své ztráty, ale ke gólovým možnostem jejich kombinace nevedly. A Třinec hrozil z rychlých brejků. Po jednom takovém mohl střílet z velmi dobré pozice Janošík, ale balon se mu svezl po nártu a zamířil vedle. V další třinecké příležitosti se po průniku aktivního Ilka octl Čelůstka, z otočky však střílel jen do tyče. Dorážku poslal vysoko nad branku autor druhého gólu Třince Reintam. Čas neúprosně utíkal a příbramské šance stále ne a ne přijít. Třinec s přibývajícími minutami zalezl skoro do šestnáctky a trpělivě vyčkal při obehrávání Středočechů z jedné strany na druhou. Málokdy se Příbram dostala do šestnáctky nebo ke střele. Zpoza velkého vápna pálil těsně vedle Kvída, minutu před koncem základní hrací doby měl slibnou příležitost Januška. Ayong mu přihrál uličkou mezi obránci, jenže příbramský mladík druhou branku nepřidal, skvělý zákrok v pravou chvíli totiž vytáhl domácí gólman Paleček.

V nastavení třinečtí fotbalisté ještě přečkali závěrečný nápor a rohový kop, na který doběhl i hostující brankář Boháč.

FK Fotbal Třinec – 1.FK Příbram 2:1 (2:1)