1.FK Příbram - Domácí neměli slitování

1.liga: Příbram - Ostrava 4:0

Domácí neměli slitování

Příbram si připsala druhé domácí vítězství, když porazila Baník Ostrava vysoko 4:0. Na úvodní Marešovu trefu navázali premiéroví střelci Jugas a Stratil, který zatížil konto Ostravy dokonce dvojnásobně.

Příbramský trenér Straka udělal oproti minulému zápasu jedinou změnu. Místo zraněného Tomáše Krbečka a postavil do základu Jakuba Řezníčka. Hráči už v týdnu slibovali, že by rádi hráli jako proti Brnu.

A od vývoje utkání šlo říct, že Baník podporovaný hordou fanoušků, jen odolával déle. Dobrou šanci měl Jakub Řezníček, když nepropálil brankáře Bártu. V 18. minutě vyšla Příbrami rychlá akce, kdy Jakub Jugas zatáhl po pravé straně míč, jeho centr těsně před brankářem usměrnil Jiří Mareš a poslal domácí do vedení 1:0.

Ten samý hráč mohl poslat zelenočerné barvy do dvougólového vedení. Z otočky poslal míč do protipohybu Bárty, ten špičkou kopačky střelu vykopl. Ostravské akce přišly až ke konci poločasu, výsledkem byla nastřelená boční síť Fantišem.

Po změně stran čekal náš tým na pojistku. Příbramští zasypávali hostující branku střelami. Řezníčkova letěla s tečí vedle, Azízův přímý kop vyhlavičkovala obrana, dalekonosný pokus Josefa Divíška odvrátila obrana. Jistota přišla po necelé hodině hry, když Příbram několikrát zatlačila Baník do obrany. Další ránu Josefa Divíška brankář Ostravy vyrazil před sebe a dobíhající Jakub Jugas se premiérově prosadil v ligovém zápase - 2:0.

V ten moment se ze hry stala jednoznačná záležitost. V 80. minutě poslal dalekonosný pokus střídající Lukáš Stratil a jeho krásná rána doplachtila do branky - 3:0. A další premiéra jednoho z mladíků v sestavě. Pro Stratila o to pikantnější, že vyrůstal v mládežnických oddílech Baníku Ostrava.

V 84. minutě ukázal svůj um i Aleš Hruška. Vyrazil střelu po velké šanci Petruse a stejně si poradil i s dorážkou Milosavljeva. Stadión mu zaslouženě aplaudoval. Diváci volali po bůru, dočkali se nakonec aspoň čtvrté branky. Lukáš Stratil si šikovně pohrál s obránci Baníku a prostřelil i vybíhajícího Bártu. Diváci i hráči si mohli užít nejvyšší výhru nad Ostravou v historii.