1.FK Příbram - Domácí rozhodli po standardkách

1.liga: Sparta - Příbram 2:1

Domácí rozhodli po standardkách

Příbram na půdě Sparty neudržela nadějné vedení z první půle a prohrála 2:1. V příbramském dresu nově představili Radek Dejmek a bývalý kapitán Daniel Huňa.

Od úvodu se větší aktivity chopila domácí Sparta, ale na pozornou obranu Příbrami nedokázala nic vymyslet. Naopak na druhé straně se podařilo chybu v její obraně potrestat. V 6. minutě vystihl chybnou Vaclíkovu rozehrávku Jirka Mareš, přes Krbečka se dostal míč k Petru Trappovi a ten otevřel letošní příbramský střelecký účet.

Domácí rychlá branka hodně rozhodila a dlouho si nemohli vytvořit žádnou vážnější šanci. Veškerá jejich aktivita končila daleko před naším pokutovým územím. Naopak mohlo znovu udeřit na druhé straně. Na Koukalův centr si naběhl Šlapák, který vystřídal zraněného Trappa, ale jeho akrobatický pokus skončil nad Vaclíkovou brankou.

Pak přišla i šance na druhé straně. Do rychlého protiútoku se hnal Václav Kadlec, jehož pokus příbramská obrana odvrátila na roh. Z něj přišlo největší ohrožení příbramské branky v první půli, ale hlavičkový pokus skončil těsně vedle tyče.

Závěr poločasu patřil příbramským. Koukal doběhl zdánlivě ztracený míč, poslal ho před branku, ale zakončení se podařilo sparťanům s vypětím všech sil odvrátit. Hned v zápětí uháněl po lajně Šlapák a jeho centr si Jarošik málem srazil do vlastní sítě.

Do druhé půle přišel na hřiště v dresu Sparty Kweuke a ofenzíva domácích se stala daleko nebezpečnější. V 50. minutě hosté nepohlídali situaci při trestném kopu a zpětný míč před Hrušku poslal do sítě Kadeřábek. Sparta i nadále útočila a po další standardní situaci se dostala do vedení. Kweuke si naskočil na roh a strhl vedení na stranu Sparty.

Příbram se po obratu nesložila a dál se pokoušela prosadit. Nejblíže vyrovnávajícímu gólu byl Krbeček, jehož gólovou hlavičku parádním zákrokem zneškodnil Vaclík. Sparta v závěru utkání podnikala rychlé protiútoky a pouze fantastické zákroky Hrušky zabránili domácím ve vstřelení dalších branek. Nejprve hostující kapitán vychytal samostatný nájezd Kweukeho a pak zneškodnil tutovku expříbramského Zápotočného.