1.FK Příbram - Dorostenci převzali medaile za 1. místo

Informace z klubu

Dorostenci převzali medaile za 1. místo

Ve středu proběhlo slavnostní předání medailí a poháru dorostu U19 za vítězství v lize i československém finále. Ceny přebírali i hráči Juniorky za 2. místo. Doplněno video

Středeční podvečer byl velkou událostí pro celý klub. Mužstvu dorostu U19, které jako první tým v historii příbramského fotbalu získalo titul mistra ligy, byly slavnostně předávány medaile a pohár. Fotbalistům v čele s kapitánem Štěpánem Holým předal medaile zástupce Středočeského kraje Mgr. Přemysl Landa. Celým večerem v roli moderátora bavil přibližně sto lidí v sále generální ředitel klubu Petr Větrovský.

Oceněni byli nejenom fotbalisté, ale také vedoucí mužstva, sekretář nebo trenéři, kteří dříve vedli právě hráče z týmu nového mistra ligy.

Dalším mužstvem, které si přišlo pro medaile, byli fotbalisté juniorky, která pod vedením trenéra Marcela Máchy skončila těsně pod prvním místem v lize.

Velkou událostí pro klub pak bylo prodloužení partnerské smlouvy mezi 1.FK Příbram a společností Energon Dobříš, která bude i nadále generálním partnerem klubu. Slavnostního večera se zúčastnil také majitel společnosti Energon Jan Ježek. Podrobnosti k prodloužení přineseme v nejbližších dnech.

Celá úspěšná sezona tak byla slavnostně zakončena v rámci středečního ceremoniálu. Na ohlasy některých hostů středečního podvečeru se můžete podívat na videu, které připravujeme na dnešní odpoledne.

Připomeňme, že příbramský dorost U19 vyhrál v uplynulé sezóně 2014/2015 nejvyšší soutěž dorostu s obrovským náskokem 17 bodů, když nastřílel i suverénně největší počet branek - 119. Dorost nakonec korunoval úspěšnou sezónu výhrou v "československém finále", když porazil i slovenského mistra v dorostenecké kategorii FK Senica. Na slavnostním večeru tak byly k vidění dva vítězné poháry.

Hráčům Juniorky chyběl k titulu po třicetiosmi kolech pouhý dvoubodový odstup na vítěze z Boleslavi. I tak je druhé místo s 87 body dalším cenný úspěchem našeho klubu v této sezóně.