1.FK Příbram - Důležité utkání v Budějovicích se Příbrami nepodařilo

1.liga: Č. Budějovice - Příbram 3:0

Důležité utkání v Budějovicích se Příbrami nepodařilo

V záchranářském souboji podlehla Příbram v Českých Budějovicích 3:0 a i nadále bude muset tvrdě bojovat o záchranu v nejvyšší soutěži. Utkání po červené kartě nedohrál brankář Aleš Hruška.

Domácí tým do důležitého souboje vstoupil lépe a už v 7.minutě se našeho týmu drželo štěstí, když Vulin napálil tyč z přímého kopu a volný Hudson netrefil odkrytou branku. Brazilec si nepočínal přesně ani o pár minut později, když zakončil velmi podobně.

Naše hra dokázala vyrovnat hru ve středu pole, ale po akcích z křídel chybělo nebezepečnější zakončení. Nejblíž byli naši obránci Jakub Štochl s Markem Plašilem, kteří se dostali po centrech k zakončení. Štochl však z těžké pozici netrefil míč dobře a Plašil ve skluzu pálil nad.

Domácí Stráský pak ve 35.minutě pálí nad. Dynamo se nakonec prosadí těsně před koncem prvního poločasu. Na rohový kop si naběhl nehlídaný Horejš, poslal je do těsné blízkosti branky, kde Čirkin otevře skóre utkání. 1:0.

Náš tým předvádí ofenzivní hru po přestávce, z lavičky přijdou posílit útok i Daniel Huňa s Matějem Štochlem. Právě Huňa se dostává k hlavičce, jenže míč jen přizvedl a na zadní tyči už Lukáš Pleško nestíhá míč zasáhnout.

Budějovice se dostanou ke druhé brance po ošemetné situaci. Pleškovu rozehrávku zablokuje budějovický hráč, míč dostávají domácí a z rychlé akce se po sražené střele dostane k dorážce Stráský a zvyšuje na 2:0. Otevřená hra svědčí nadále Budějovicím. Po další z odvrácených standardek se dostane do brejku Stráský, kterého zastaví faulem Hruška, jenže jeho spoluhráč Ondrášek akci zakončuje střelou do prázdné branky 3:0. Náš brankář navíc uviděl červenou kartu.

V bezvýchodné situaci se dostane náš celek několikrát do zakončení jenže ani Huňa ani Plašil na bránící domácí už nevyzrají.

SK Dynamo České Budějovice – 1.FK Příbram 3:0 (1:0)