1.FK Příbram - Historický debakl na domácí půdě

1.liga: Příbram - Slavia 1:8

Historický debakl na domácí půdě

Šokující prohru se Slavií Praha jsme utrpěli v zápase 18. kola. Sešívaní zničili náš tým osmi góly, jedinou branku Příbrami vstřelil Divíšek.

Příbramský stadión zaplněný i mnoha Slavisty uctil před začátkem utkání památku zesnulého maséra Martina Šimra minutou ticha.

Hostující tým po začátku mače už žádnou pietu nedržel a zasypal naši obranu mnoha šancemi. Přesto první větší měl před Pavlenkou náš Jaroslav Tregler, když hlavičkoval těsně vedle branky. Jenže Slavia z jedné z příležitostí se už v 9. minutě ujala vedení 0:1, když si přihrávku Sýkory našel ve vápně střelec Škoda a mířil bohužel přesně.

Brejk za obranu ještě Zmrhalovi zastavil Aleš Hruška, jenže v 17. minutě už opět lovil míč v síti po přesné hlavičce Sýkory - 0:2. Obraně se nepodařilo zastavit ve 29. minutě ani Josefa Hušbauera, který poslal míč za Hruškova záda už potřetí.

Po změně stran se hra vyrovnala, jenže přišel první rohový kop v 55. minutě a Ngadeu rozvlnil síť Příbrami - 0:4. Naděje na zkorigování svitla v 59. minutě, když krásnou bombou snížil Divíšek. Jenže do konce zápasu se znovu trefovali jen Slávisté. Pátou branku vstřelil Mešanovič, další dvě branky přidal Ngadeu, jednu z nich dosáhl z pokutového kopu a završil hattrick. Tečku za výsledkem pak udělal Bořil. Z naší strany byl závěr zápasu v totálním kolapsu a diváci u Litavky viděli nejhorší porážku historie.

1.FK Příbram – SK Slavia Praha 1:8 (0:3)
Branky 59. Divíšek - 55., 73. a 79. z pen. Ngadeu, 8. Škoda, 17. Sýkora, 29. Hušbauer, 61. Mešanovič, 82. Bořil.