1.FK Příbram - I domácí premíera byla za tři body

1.liga: Příbram - V. Žižkov 2:1

I domácí premíera byla za tři body

Druhou výhru v lize si připsali svěřeni Davida Vavrušky v domácím utkání s Viktorií Žižkov, když se jim ve druhém poločase podařilo otočit nepříznivý výsledek na končených 2:1. O branky se postarali Tomáš Wágner a Daniel Tarczal, pro kterého to byla vůbec první ligová trefa.

Domácí premiéru v sezóně si přišla shlédnout solidní návštěva příbramských diváků. Od začátku viděla snahu obou týmu o skórování, ale také několik nepřesností. Náš tým měl také ve 20. minutě první gólovou příležitost. Daniel Tarczal poslal ideální pas na Martina Šlapáka, který postupoval sám na brankáře, jenže při špatném předkopnutí míče přišel o ideální možnost střílet a zblízka si už Vaclík poradil.

Jakoby platilo pravidlo "nedáš - dostaneš". Ve 23. minutě totiž Folprecht poslal přihrávku vedle sebe k volnému Bartlovi a ten sám před Hruškou nezaváhal a poslal Viktorku do vedení. A šance hostů přibývaly i dál. Opět Bartl z podobné pozice mířil naštěstí na našeho gólmana a největší kliku si vybral náš tým při šanci dvojice Bartl - Kalod. Druhý jmenovaný útočník dostal předložený míč k doklepnutí do branky, jenže jej podél brankové čáry za Hruškovými zády poslal mimo!

Poločasová přestávka musela být pro náš tým vysvobozením, ale také šancí pro trenéry usměrnit hráče novými pokyny. Útočná hra se totiž tolik nedařila navzdory početné podpoře ze zálohy. Tomáš Pilík poslal ve 49. minutě přesný centr před branku a pro Tomáše Wágnera už nebyl problém skórovat - 1:1.

Když se v 58. minutě zastřeloval Daniel Tarczal slabou střelou nikdo nemohl čekat, že ten samý hráč o dvě minuty později zaznamená vskutku zlomový moment fotbalové kariéry. Náš tým totiž zatlačil Žižkov před jejich branku a na odvrácený míč si naběhl Tarczal a poslal míč nekompromisní a nádhernou ranou do sítě - 2:1. V 89. ligovém utkání tak zaznamenal konečně první ligový gól v kariéře.

Ještě následující desetiminutovku vévodili hře naši hráči, které branka evidentně nabudila, stejně tak se probudilo i publikum, které hnalo hráče vpřed. Ale postupně přicházely i šance hostů, dobrá byla hlavně Folprechtova hlavička i Sivričova střela. Hosté se však víc než na tlak a herní převahu nezmohli. Naopak pojistku mohl dát výsledku Tomáš Wágner anebo dobíhající Daniel Tarczal.

Příbramská série úspěšných výsledku znamená už čtvrtou výhru v řadě, pokud počítáme i závěr loňské sezóny. Šest bodů v té současné znamená velký úspěch navzdory prognózám.