1.FK Příbram - Jablonec byl nad příbramské síly

1.liga: Jablonec - Příbram 5:1

Jablonec byl nad příbramské síly

Hráči Příbrami si po reprezentační přestávce odvážejí nepříznivý výsledek 1:5 ze hřiště Jablonce. Příbramskou branku vstřelil ve druhém poločase Marius Papšys.

Utkání jsme sledovali online

Po zranění se v příbramské sestavě letos poprvé představil obránce Josef Divíšek. Příliš klidu si v obraně ale neužil. Od úvodu se na na hostující branku valil jeden nebezpečný útok za druhým a Příbram dokázala odolávat pouze do třinácté minuty. To si na přihrávku za obránce naběhl nejlepší ligový střelec Lafata a podél Hrušky otevřel skóre.

Příbram se do 30. minuty v podstatě nedostala na dostřel Špitovy branky a naopak sama dvakrát inkasovala, když se trefili Kovařík a po něm Piták.

Trenér Vavruška se pokusil svůj tým oživit a poslal na hřiště ještě před poločasem Šlapáka. Jediná vážnější situace před domácí brankou přišla ve 39. minutě. Nejprve Wágner v dobré pozici netrefil míč a následný odražený míč napálil Tarczal jen do středu branky, kde stál připravený Špit.

Do druhého poločasu nastoupila Příbram o poznání aktivněji, ale její snahu o zdramatizování utnul hned po čtyřech minutách z brejku čtvrtou brankou Kopic. Hosté se i nadále pokoušeli prosadit a v 62. minutě se podařilo Papšysovi snížit.

Hosty vstřelená branka povzbudila a vypracovali si několik dalších příležitostí, které ale nedokázali přetavit v gólový efekt. Naopak na druhé straně dal konečnou podobu výsledku střelou k tyči Jarolím.

FK Baumit Jablonec – 1.FK Příbram 5:1 (3:0)