1.FK Příbram - Jablonec si zisk bodů pohlídal

1.liga: Příbram - Jablonec 2:3

Jablonec si zisk bodů pohlídal

Hektická první čtvrtina zápasu, ve které padly tři branky, určila rytmus zápasu a náš tým dvakrát snižoval brankami Pilíka a Bednáře. Na bodový zisk jsme nakonec nedosáhli.

Ostrý start do SYNOT ligy v prvním kole přináší pro fanoušky vždy nový náboj s novými tvářemi na trávníku. Nejinak tomu bylo i poslední červencovou sobotu, kdy Příbram v duelu proti Jablonci představila v sestavě ex-reprezentanta Jana Rezka, navrátilce Aleše Hrušku i Davida Štípka na postu, který v uplynulé sezóně okupoval Martin Zeman.

A začátek zápas byl pořádně našlapaný! Už v 5. minutě kopal slibný přímý kop Tomáš Pilík z hranice vápna a brankář Hrubý s námahou vyrážel mimo tyče. Jenže z protiútoku hosté uplatnili nepsané pravidlo "nedáš - dostaneš". Hruška vyrazil Masopustovu střelu zblízka, jenže dobíhající Karavajev nakonec poslal míč do sítě - 0:1.

Ve 20. minutě bylo ještě hůř. Podobná situace, pouze s tím, že na zadní tyči byl Greguš - 0:2. Tribuny Energon arény byly zaskočené. Naštěstí přišla výhoda pokutového kopu ve 24. minutě po faulu na Rezka. Exekuce se ujal tradičně Tomáš Pilík. Jeho pokus Hrubý vyráží opět k Pilíkovým kopačkám a dorážka do branky už není problém! 1:2

Euforie po vstřelené brance mohla být zužitkována hned vzápětí, když krásná kombinace celé příbramské ofenzivy skončila těsný ofsajdem Davida Štípka. Při další akci pak Pilík pálí z voleje do náruče brankáře hostů. Ve zbytku prvního poločasu už vážnější ohrožení na obou stranách nepřišlo.

Trenéři se snažili oživit hru ve druhé části hry průběžným střídáním, ale náš tým ne a ne se dostat do šance. A při zvyšující snaže o vyrovnání přišel krutý trest. V 74. minutě centr před Hruškovou brankou tečuje Wágner a znovu zvyšuje na dvougólový odstup - 1:3.

Ale ani tento moment neznamenal, že to naši hráči vzdávají. 80. minuta a povedený centr střídajícího Patrika Brandnera přistane na hlavě Romana Bednáře a síť se znovu vlní - 2:3. V hektickém závěru se k dalšímu zakončení náš tým nedostal a tak si musel trenér Tobiáš připsat první domácí porážku od svého příchodu na lavičku zelenočerných barev.

1.FK Příbram – FK Jablonec 2:3 (1:2)