1.FK Příbram - Jasné vítězství nad oslabenou Slavií

Tipsport Liga: Příbram - Slavia 5:1

Jasné vítězství nad oslabenou Slavií

Článek

Účinkování Příbrami v základní části Tipsport Ligy ukončil duel se Slavií Praha výhrou 5:1. Sešívaní nastoupili bez většiny ligového kádru, který je na soustředění mimo ČR. Pětibrankový příděl v síti domácího týmu zařídil Jirouš dvěma góly, Tarczal, Jales a M. Štochl.

Prohlédnout fotografie

S novou posilou v útoku Martinem Jiroušem nastoupila Marila proti juniorce Slavie, která zastoupila v posledním utkání skupiny A Tisport ligy A tým. V sestavě Příbrami se objevil i její bývalý hráč Martin Horváth a na lavičce seděl Zoran Milutinovič, který se vrátil ze zahraničních testů.

Hned z úvodního útoku inkasovala Příbram gól. Slavia rozehrávala trestný kop z levé strany a nejdůrazněji si ve vápně počínal Marek, když umístil míč k tyči. Po vedoucí brance převzala otěže utkání Příbram, ale nedokázala se výrazněji prosadit. Naopak soupeř hrozil z rychlých brejků a jeden z nich zakončil Gaúcho střelou do břevna. Vyrovnání se diváci dočkali v nastaveném čase prvního poločasu. Kalabiška na pravé straně vyhrál hlavičkový souboj pro Jirouše, který proti brankáři nezaváhal a stanovil poločasové skóre na 1:1.

Do druhého poločasu udělal trenér Barát v sestavě dvě změny a na hře se to okamžitě projevilo. Ve 47. minutě využil Tarczal ukázkovou kombinaci Kalabišky s Jalesem a posunul skóre na stranu Příbrami 2:1. Za další 4 minuty vrátil přetažený centr před branku Hloušek a Jirouš si připsal svojí druhou branku v utkání 3:1. Parádní příbramskou desetiminutovku završil v 55. minutě Jales, když z poza vápna poslal míč k levé tyči 4:1.

Po zbytek poločasu hrála Příbram uvolněně a nepouštěla soupeře do vážnějšího ohrožení branky. Konečnou podobu výsledku dal 5 minut před koncem Matěj Štochl, když z malého vápna dorazil míč do prázdné branky po té co Jales přetlačil gólmana a dva obránce soupeře.