1.FK Příbram - Juniorská liga - mladíci v atraktivním utkání zvítězili

Juniorská liga: Příbram - Hradec K. 4:3

Juniorská liga - mladíci v atraktivním utkání zvítězili

Článek

V dohrávce 9. kola Juniorské ligy se bylo na co dívat! Příbram si rychle vypracovala třígólové vedení, ovšem utkání zdramatizovaly dva góly Hradce. Domácí však nic nepodcenili a do druhého poločasu vstoupili rychlým gólem a vedením o dva góly.

Utkání jsme sledovali online

Úvod zápasu rozhodně nebyl opatrný. Již v šesté minutě využil centru z levé strany k zakončení ve skluzu Daniel Černý a Příbram vedla 1:0.

Příbram se tím pádem zklidnila, působila jistě, měla balon více na svých kopačkách. Lindr zlikvidoval i střelu zblízka z pravé strany. Poté kontroval Hradec brejkem, kdy Miker v souboji jeden na jednoho s Kočím trefil prostor vedle levé tyče. Takže začátek utkání měl k nudě hodně daleko.

Ostatně, to i spokojenost hostujících fanoušků. Běžela 18. minuta, když Jiří Januška získal míč a ten samý hráče poté nepohrdl několika metry prostoru ke střele k levé tyči, Lindr na pokus protihráče vůbec nereagoval. Neuběhly ani čtyři minuty a bylo hůř z pohledu Hradce. Antwi a Januška vykombinovali obranu soupeře po rohu a Jiří Bederka. Domácí vedli už o tři góly.

Poté ale domácí mužstvo zpohodlnělo, hrálo možná až profesorsky. A to se favoritovi zápasu vymstilo. Kočí ještě vyboxoval míč na roh, ale následně zůstal na malém vápně volný Danilo Vukčevič a zakončení do levé poloviny domácí branky znamenalo první gól hostů.

I nadále zápas Příbrami s Hradcem bavil a radost pro příznivce ofenzivy přišla na konci poločasu, když domácí tým zaspal v obraně, Kočí šel pozdě proti Jiřímu Mikerovi, který s klidem poslal míč po zemi do sítě obstřelem brankáře Příbrami.

Příbram nevstoupila zle do druhého dějství, byla aktivní a odměna se dostavila v 52. minutě, kdy se křižnou střelou z pravé strany k levé tyči prosadil Jan Matoušek.

Snížení mohlo přijít nedlouho poté. Ale jeden z hostů po chybě protivníka v rozehrávce loboval nad branku Příbrami. Posléze se hra uklidnila a vypadalo to, že Příbram si v poklidu dojde pro tři body.

Nakonec po střídání brankářů domácích, kdy Kočí přepustil místo Melicharovi, inkasovala domácí obrana ještě jednou. Asi nejhezčí gól duelu vstřelil Jiří Miker po centru z levé strany z voleje pod břevno domácí svatyně.

V závěru ještě mohl přidat jeden gól Antwi, ale nadvakrát neuspěl. Hradec se v posledních zhruba patnácti minutách k větší šanci nedostal, a tak z Příbrami odjel bez bodu.

1.FK Příbram – FC Hradec Králové 4:3 (3:2)
Branky 6. Černý, 18. Januška, 22. Bederka (vl.), 53. Matoušek – 42. a 80. Miker, 38. Vukčevič
Rozhodčí Klíma – Myška, Vitner
Žluté karty Ric, Januška, Černý – Miker
Příbram Kočí (70. Melichar) – Průcha (70. Petrlík), Holý, Vávra, Matoušek (88. Ptáček), Ric, Černý, Antwi, Mitrovič (70. Belej), Januška, Šíma (46. Laňka)
Hradec K. Lindr – Vukčevič (46. Brokeš), Miker, Chocholatý, Trávníček, Súkenník, Střelec, Bexigas (56. Kundrt), Martinec, Bederka, Jukl