1.FK Příbram - Klesa vystřílel výhru nad rivalem

2.liga: Příbram - Dukla Praha 2:1

Klesa vystřílel výhru nad rivalem

Článek

Po dvou zápasech bez výhry hráči Příbrami konečně zabrali a připsali si plný bodový zisk za výhru 2:1 nad Duklou Praha. O naše branky se postaral Michal Klesa pro něhož to byly první trefy v sezóně.

Prohlédnout fotografie

Aktivním pohybem zaskočili hosté domácí hráče a zejména v obraně se objevilo několik skulinek, které byly velmi rychle potrestány brankou Kulvajta už v 8. minutě. Ten se dostal několika kroky za obranu a lobem překonal vyběhnutého Hrušku. Dobíhající Penc už míči v cestě do sítě zabránit nedokázal a navíc se při zákroku zranil a po půl hodině zápasu střídal.

Příbram se opřela do útočení a předváděla atraktivní fotbal v rychlém pohybu, ale dlouho se hráčům nedařilo vytvořit si gólovou šanci. Ve 28.minutě poslal pěknou uličkou míč Penc ke Klesovi a domácí útočník se proti Radovi nemýlil a vyrovnal. O dvě minuty později s chutí hrající Klesa orazítkoval spojnici břevna a tyče. Před koncem poločasu zahrozili ještě hosté, kteří konstrukci branky nastřelili také.

Po změně stran se dlouho nedařilo domácímu celku získat herní rytmus podobnému tomu z první půle. Velkou šanci tak měla Dukla, když Michal ve skluzu nezasáhl míč dobře a poslal jej z těsné blízkosti nad branku. Příbram na tempu přidala v poslední dvacetiminutovce. Nejprve se Šindelář objevil ve vápně zcela sám, ale branku nedal, poté střídající Oliveira netrefil před brankou balón.

V 82. minutě se Klesa prosadil podruhé, když chytře přehodil Radu a pro Příbram urval tříbodový zisk.