1.FK Příbram - Komplikace do závěru ligy

1.liga: Příbram - Olomouc 0:2

Komplikace do závěru ligy

Příbram nezvládla důležité domácí utkání proti Sigmě Olomouc a po prohře 0:2 si zkomplikovala závěrečný boj o setrvání v nejvyšší soutěži.

V důležitém utkání proti Sigmě Olomouc udělal po nevydařeném zápase v Ostravě několik změn trenér František Straka. Do základu se dostal Petr Trapp, Martin Šlapák a Tomáš Krbeček a naopak na lavičku usedli Lukáš Pleško, Daniel Tarczal a Zdeněk Koukal.

Náš tým však od samého začátku brzdila kupa nepřesností, takže se zdálo skoro nemožné dobrat se k šanci před brankou Zlámala. V 10. minutě dokonce padl míč do naší branky, naštěstí sudí správně viděl, že Varadi míč zasáhl ve výskoku rukou.

Z naší strany přicházely pouze zárodky akcí, které mohly ohrozit brankáře Sigmy. Výjimkou byla 31. minuta. Po rohovém kopu přistrčil Střihavka míč k Milanovi Mišůnovi, který skákající míč posílá z dobré pozice nad branku.

Po přestávce poslal trenér do hry Koukala místo Střihavky. Hra se po návratu z kabiny zaktivnila, jenže i nadále chyběla větší přesnost a tah k brance. Přesněji hrající Sigma si s první větší šancí poradí lépe. V 67. minutě Javůrek nahraje Navrátilovi, který proti Hruškovi nezaváhá a rozvlní síť.

Dlouho se z naší strany stále čeká na větší šanci. Ta největší přichází v 83. minutě. Centrovaný míč se dostává až k Robertu Valentovi, který ještě Zlámala zblízka neprostřelí, ale odražený míč posílá z dobré pozice dorážející Tomáš Wágner do břevna. Celý stadión se chytá v tento moment za hlavu.

Když minutu před koncem při hře vabank uteče olomoucký Falta obraně a při samostatném úniku skóruje druhou branku Hanáků, jsou šance na bodový zisk v tomto duelu pro náš tým už ztraceny.