1.FK Příbram - Krásný zápas rozhodla chyba při rohovém kopu

1.liga: Příbram - Plzeň 2:4

Krásný zápas rozhodla chyba při rohovém kopu

Ve atraktivním utkání proti úřadujícímu mistru byla Příbram dlouho více než vyrovnaným soupeřem, ale nakonec zůstala po výsledku 2:4 bez bodového zisku. Obě branky vstřelil v prvním poločase Zoran Danoski.

Horké letní počasí, začátek víkendu a obhájce ligového titulu u Litavky. To byly taháky, kterým neodolalo více než šest tisíc diváků. První domácí utkání Příbrami v sezóně 2013/2014 tak nemohlo začínat lépe.

Hostující celek se po pohárovém postupu pustil do Příbrami zhurta a už v 8. minutě se trefil Tomáš Wágner, jehož branky se ještě v minulé sezóně hodily našim barvám v bojích o záchranu. Jeho trefa po ideální nahrávce tak naše fanoušky nepotěšila dvojnásob.

Už v 17. minutě si však domácí tribuny mohly užívat gólové radosti. Zoran Danoski si našel míč po chybě hostující obrany, krátké přistrčení před gólmana a přesná trefa znamenaly změnu skóre na 1:1. A když ve 22. minutě našel Petr Švancara nádhernou přihrávkou opět makedonského útočníka, mohly domácí diváci propuknout v nadšení. Příbram vedla 2:1 nad Plzní.

Viktoria se snažila změnit skóre, ale do dobrých šancí se dostala až před přestávkou. Darida nejprve hlavou trefil tyč. Vyrovnání tak přišlo až z penalty. Tu nařídil sudí Kocourek po faulu na Ďuriše. Reprezentant Darida pokutový kop bezpečně proměnil a šlo se do šat s gólově bohatým výsledkem 2:2.

Druhá půle začala další šancí Daridy, jeho rána šla vedle branky Aleše Hrušky. Zajímavostí bylo, že většinou se příbramští střelci trefovali do blokujících obránců, ať to byly naše pokusy z kopaček Azize, Tarczala či Švancary a na druhé straně zase hráči Viktorie - Darida a Hořava posílali míč do rukavic našeho brankáře.

V 75. minutě jsme byli blízko gólu. Jakub Řezníček vyslal do brejku Petra Švancaru. Na dlouhý míč vyběhl brankář Kozáčik a nepřesně odhlavičkoval míč přímo ke Švancarovi. Tomu se nepodařilo zkrotit skákající míč, jinak by střela letěla do prázdné branky.

Ještě víc však tato situace mrzela v momentě, kdy přišla standardka Plzně. Hruška vytáhl skvělým zákrokem hlavičku hostů, ale na dorážku Procházky už byl krátký - 2:3. A bohužel to nebylo vše. Limberský si razantním průnikem na hranici šestnáctky získal prostor ke střela a ta byla k naší smůle přesná - 2:4.

Náš tým zápas nezabalil do samotného konce, ale z žádné situace už víc nevytěžila, naopak se v poslední minutě trefil Petržela před prázdnou brankou do břevna. Pro náš tým byl výsledek zklamáním, protože zisk bodů byl proti Plzni na dosah.

Živé ohlasy po utkání:

1.FK Příbram – FC Viktoria Plzeň 2:4 (2:2)
Branky 16. a 22. Danoski - 9. Wágner, 45. Darida (pen.), 76. Procházka, 79. Limberský