1.FK Příbram - Krutý večer na Spartě

1.liga: Sparta - Příbram 4:0

Krutý večer na Spartě

Příbram byla na půdě Sparty velmi dlouho dobu vyrovnaným soupeřem a sahala po bodu. Po druhém zlomové brance Bednáře, ale závěr ovládla Sparta a stanovila výsledek na krutých 0:4.

Po sérii domácích utkání zavítala Příbram na půdu pražské Sparta a zejména pro trenéra Straku byl zápas pikantní neboť zde působil jako hráč i trenér.

Příbramský lodivod poslal na trávník stejnou sestavu jako proti Ostravě a ti se museli hned od úvodu vypořádat s velkým náporem domácích za který byli odměněni již po deseti minutách. Příbramská obrana odvrátila centr ze stany jen na nabíhajícího Hušbauera a pokus nešťastně tečoval Mišůn za bezmocného Hrušku.

Sparta po vstřeleném gólu nadále útočila, ale drápky začala vystrkovat i Příbram. V 17. minutě se po dobré kombinaci dostal za obránce Řezníček, ale jeho pokus vyrazil výborným zákrokem Vaclík na roh. Po zbytek poločasu viděli diváci velmi dobrý fotbal a oba soupeři měli množství dobrých příležitostí ke vstřelení dalších branek. Asi největší Příbramskou spálil těsně před přestávkou Řezníček, který nedokázal Vaclíkem vyraženou Jugasovu střelu umístit do odkryté branky.

Do druhé půle vstoupili mnohem lépe hosté a více jak 20 minut domácí v podstatě nepustili přes půlící čáru. Došlo i na několik nadějných šancí, ale žádný míč za zády Vaclíka neskončil.

Utkání zlomila situace ze 75. minuty, kdy sražený centr skončil na hlavě Davida Lafaty a ten se v takových situacích nemýlí.

Závěr utkání pak byl pro Příbram hořkou pilulkou, když se dokázal do otevřené obrany dvakrát prosadit střídající Bednář a stanovil konečný výsledek na krutých 0:4.