1.FK Příbram - Ligová premiéra trenéra Nádvorníka byla hořká

1.liga: Jablonec - Příbram 5:1

Ligová premiéra trenéra Nádvorníka byla hořká

První zápas po trenérské rošádě nedopadl dobře a tým si z Jablonce odvezl debakl 5:1 za defenzivní výpadek ve druhém poločasu. O jediný gól našich barev se postaral až v samém závěru Klesa.

Úvod zápasu zastihl domácí Jablonec ještě v útlumu, jenže naše kombinace byla nebezpečná pouze po šestnáctku soupeře. Na gólmana Špita tak neletěla žádná přímá střela. Naopak náš brankář Aleš Hruška se vytáhl v 31.minutě, když vynikajícím zákrokem vytáhl Drskovu hlavičku. Ve 40. minutě běžel na našeho gólmana Lafata a svoji tutovku naštěstí zahodil.

Když se zdálo, že další klíčový zákrok Hrušky drží příbramské naděje vysoko, přišel špatně uhlídaný rohový kop. Pekhart si naběhl na přizvednutý míč a propálil míč do sítě zároveň s vypršením čtyřiceti pěti minut prvního poločasu. 1:0.

Krátce po rozběhnutí druhé části hry orazítkoval nenápadnou střelou Jarolím tyč. Tutovka Příbrami na vyrovnání přišla v 52. minutě, Michal Klesa dobře vyřešil situaci dva na jednoho poslal Lukáši Pleškovi míč před branku, jenže Špit se štěstím míč v jasné šanci vyrazil.

Platilo pravidlo "nedáš - dostaneš". Podobná situace jako na opačné straně, kdy po přečíslení obrany se objevil před Hruškou Kovařík a po přihrávce z křídla zvýšil na 2:0. Naše defenziva se v ten moment sesypala a přicházel jeden úder za druhým. Opět Kovařík trefil v 62. minutě tyčku, na Jarolímovu bombu si počíhal Hruška.

Příbramský tým nebyl bezzubý, jenže několik slibných šancí zůstalo nedotaženo, důkazem toho byly slabší střely z dobrých pozic z kopaček Šlapáka a Pleška. Tragická desetiminutovka začala v 74. minutě, kdy další navyšování skóre z domácí strany začal Haurdič, o pár minut později přidal čtvrtý zásah lobem Piták a pátou branku dosáhl opět Pekhart.

Zkorigování skóre přišlo až v samém závěru, Michal Klesa se prosadil mezi bránícími hráči v pokutovém území Jablonce a tvrdou ranou dosáhl snížení na 5:1, tedy alespoň jednoho čestného úspěchu příbramských barev.