1.FK Příbram - Mareš utnul letošní čekání na výhru

1.liga: Příbram - Plzeň 1:0

Mareš utnul letošní čekání na výhru

V 10. kole se Příbrami konečně podařilo naplno bodovat. O výhru v domácím utkání s Viktorií Plzeň se postaral Jiří Mareš.

Důležité utkání musel náš tým zvládnout bez Petra Trappa, nejlepšího střelce týmu ze současné sezóny a také bez Tomáše Wágnera, kterému se dařilo v příbramských barvách vloni. Oba totiž patří Plzni a tak jejich start byl zakázán.

Přesto si nové tváře v sestavě proti Plzni poradily velmi dobře. Už v 5. minutě si do vápna naběhl s míčem Jakub Jugas a vyprášil rukavice brankáře Viktorie Kozáčika. Podobně si počínal i na opačné straně Darida, když trefil místo, kde stále Hruška.

Ale i tak netrvalo dlouho, kdy se náš tým dočkal. V 18. minutě si Martin Šlapák obešel obránce ve vápně, poslal prudký míč před branku, kde jej před kopačky Jiřího Mareše vyrazil hostující brankář. Nic jiného než gól už z této situace nemohl být a tak se Příbram ujala vedení 1:0.

Brzo poté se opakovala podobná situace, nahrávačem byl David Střihavka, ale ani David Kalivoda, ani nakonec zakončují Jiří Mareš znovu do branky balón neposlali. Plzeň v prvním poločase nic moc nepředvedla, a tak nebezpečnou střelu do konce první pětačtyřicetiminutovky zaznamenal příbramský rodák František Rajtoral, kterého vychytal vynikající Aleš Hruška geniálně provedenou robinzonádou.

Po změně stran se roztočila dobře známá ofenzivní hra Plzně. A tak se otevíraly okénka v hostující obraně. Už v 51. minutě to mohl využít Martin Šlapák, jenže technickou střelou těsně minul branku. Na opačné straně nepřesně pálil z dobré pozice Hanousek. Plzeň si nepočínala ani v tlaku dobře a dlouho se nedostávala ani ke střele.

V 71. minutě však musel předvést další vynikající zákrok Aleš Hruška, když vytáhl Ďurišovu hlavičku. Ten samý hráč pak byl hlavním aktérem situace, po kterém volal po penaltě, tu však sudí Příhoda správně, jak potvrdil televizní záběr, neuznal.

V 85. minutě se děly věci, při kterých rostl všem divákům adrenalin. Hruška neskutečným zákrokem chytil hlavičkovaný míč až na brankové čáře, rychle rozehrál a do rozvrácené obrany běžel střídající Pavel Pilík s Davidem Kalivodou. Situace bohužel skončila nepřesnou nahrávkou mladého záložníka. Hruška chytil v posledních minutách ještě další šanci Rajtoralovi.

Radost příbramských hráčů po ukončení zápasu byla skutečně veliká, protože se náš tým dočkal výhry až v 10. kole zrovna proti tak významnému celku. Navíc jsme se odpoutali od poslední příčky v Gambrinus lize.