1.FK Příbram - Na Litavku se vrátil fotbal

1.liga: Příbram - Č. Budějovice 2:0

Na Litavku se vrátil fotbal

Jako pokropená živou vodou odehrála Příbram domácí utkání proti Českým Budějovicím. Po velkém množství nevyužitých šancí se nakonec dokázal prosadit Lukáš Pleško a svojí první ligovou branku vstřelil v závěru Martin Šlapák.

Po odvolání trenéra Hřídela předvedli hráči 1.FK Příbram totálně jiný fotbal patrný zejména v ofenzivní části, ve které se vyskytovalo velké množství hráčů, kteří si nabíhali do pokutového území. Aby však domácí fanoušci nevyšli ze cviku, kdy si již téměř zvykli na zahazování i těch nejvyloženějších šancí, tak se během první půle od svých zelenočerných "miláčků" dočkali opravdu pořádné porce zahozených gólových šancí.

Zahájil to již v první minutě přestřelující Milan Jurdík z pozice pár metrů před brankou. O chvíli později se v ideální pozici nedostane do zakončení Marek Plašil. Ve 13. minutě se podaří Danu Huňovi dostat přihrávku před branku směrem k dobíhajícímu Jurdíkovi, ale ten je na poslední moment předběhnut obránce Dynama. Další Huňovu ránu maří výborný brankář Budějovic a dorážející Jurdík zahazuje stoprocentní šanci, když v brance trefí stojícího obránce.

Trvalá převaha Příbrami vytváří stále nové situace před brankou Budějovic. Do další zajímavé se dostal Lukáš Pleško ve 34. minutě. Uvolnil se přes obránce, ale pravačkou pálí nepřesně. A opět nejzkušenější hráč týmu je o čtyři minuty později v hlavní roli zmařené šance. Dorážku po další vyražené ráně kapitána Huni umisťuje Pleško levačkou vedle prázdné branky. V narážečce si se zakončením neporadí ani dobíhající Michal Macek, který z hranice vápna střílí vysoko nad.

Poločasová přestávka konečně domácí hráče uklidnila. Po chvíli čekání se v 59. minutě dočká celá Adidas Aréna. Marek Plašil hlavou vrátí centrovaný míč před branku, kde nabíhající Lukáš Pleško konečně trefuje prostor mezi třemi tyčemi a posílá Příbram do vedení 1:0.

Místo další potvrzující branky z některého z rychlých kontrů se musí domácí tým obávat o výhru při některých standardkách Budějovic. Tutovku zahazuje opět Daniel Huňa, který po pasu od Michala Klesy netrefí ve skluzu míč ideálně. Podobně se vede Marku Plašilovi v 89. minutě, když z pozice u pravé tyčky nezakončí přesně a pošle míč podél brankové čáry.

Pojistka přichází až v nastaveném čase. Tomáš Wágner se dostane za nepozornou obranu hostů, ideálně nahraje nehlídanému Martinu Šlapákovi, který po šesti minutách na hřišti a prvním startu v sezóně střílí i svoji první ligovou branku! 2:0. Zároveň v ten moment rozhodčí Paták ukončuje zápas a Adidas Aréna může propuknout v jásot a aplaudovat bojujícím hráčům.

Ideálně vyšla i oslava 55. narozenin prezidentovi klub Jaroslavu Starkovi, který si výhru přál jako dárek.