1.FK Příbram - Na závěr sezóny vítězství nad vícemistrem

Přeskočit na menu

Č. liga dorostu U 17 A: Sparta - Příbram 1:1

Na závěr sezóny vítězství nad vícemistrem

Článek

V dohrávaném 14. kole a také v posledním zápase sezóny 2014/2015 jsme zavítali do tréninkového centra AC Sparta Praha, na Strahov. Domácí věděli, že titul nezískají, ale že „železná“ Sparta nikdy zápas nevzdává, my se naopak chtěli rozloučit se sezónou, realizačním týmem a trenéry se ctí a co nejlepším výkonem


Prohlédnout fotografie

A od prvních minut bylo k vidění množství osobních soubojů o míč a všeobecná snaha o získání převahy nad soupeřem. Šťastnějším týmem v úvodu utkání bylo ale naše mužstvo! Ve druhé minutě hledá střílený centr do pokutového území soupeře od Honzy Matouška spoluhráče Michala Rataje. K míči má sice blíže brankář Sparty, ale jeho chyba umožňuje pohodlné doklepnutí míče do prázdné branky právě od Michala Rataje! Brzy a snadno se dostáváme k vedení 0:1! Ještě zajímavější skóre mohlo být o 9. minut později… K rozehrání trestného kopu ze 40 metrů se staví Dominik Straka. Jeho technická střela prolétá brankovým územím a končí za zády překvapeného brankáře domácích. Zde ovšem zcela nepochopitelně zasahuje hlavní rozhodčí, který jako jediný vidí faul na brankáře a branku neuznává! Domácí za tohoto vývoje střídají brankáře a nadechují se k ofenzívě, ale náš tým pozorně brání a nevynechává jedinou příležitost k zakládání útočných akcí. Ve 20. Minutě rozehrává trestný kop Michal Hlavatý centrem na zadní tyč, ale nabíhajícímu Kubovi Melicharovi chybí několik centimetrů. 27. minuta opět výrazně zasahuje do průběhu tohoto velmi zajímavého utkání. Lukáš Ric ideálně prodlužuje hlavou výkop našeho gólmana Ondry Berana přesně mezi dva obránce domácích, kde už je i nastartovaný Michal Rataj, který je za hranicí šestnáctky faulován. Rozhodčí posuzuje tento jasný zákrok rozpažením! Přestože jsme se cítili poškozeni, naše hra se nemění a stále udržujeme defenzívu AC Sparty Praha v ostražitosti. Ve 29. minutě přichází skvělý křižný pas od Míry Obdržala na Kubu Melichara, který sklepává na velmi aktivního Michala Rataje. Jeho následná střela z otočky je překvapivá, nicméně trefuje pouze gólmana. Na konci prvního poločasu se k rozehrání trestného kopu z 35 metrů staví znovu Dominik Straka, ale tentokrát se brankář Sparty nenechává překvapit. Do kabin odcházíme sice za vítězného stavu 0:1, ale i s pocitem křivdy.

Do druhého poločasu nastupuje domácí tým velmi aktivně a je na něm vidět touha po vyrovnání. Naše defenzíva za zády s brankářem Ondrou Beranem ovšem velmi aktivně a úspěšně pracuje. Naše záloha se snaží napadat rozehrávku a vymyslet „něco“ na soupeře, který je ve druhém poločase výrazně bojovnější a nápaditější, než v poločase prvním. I tak jsme měli ve 49 minutě opět šanci skórovat. Lukáš Ric nachází již poněkolikáté Michala Rataje, který se tentokrát z úhlu ve vápně pokouší o křižnou střelu, která jen těsně míjí branku. V 65. minutě nastává pro nás typická situace, kdy si nedokážeme poradit s odkopem míče z našeho pokutového území a to dokonce na tři pokusy, čehož využívá soupeř a z blízka prostřeluje našeho brankáře. Stav utkání je 1:1 a soupeř cítí, že v tuto chvíli má více ze hry. V 66. minutě dochází v našem týmu k prvnímu ze střídání, kdy do hry se dostává Lukáš Jančura, který se o tři minuty poději, ocitá sám před odkrytou brankou domácích, ale ve vyložené pozici přestřeluje! V závěru tohoto výborného utkání se dostává do šance ještě Michal Hlavatý, který se obtáčí v pokutovém území kolem bránícího hráče, ale jeho střela jde těsně mimo „zařízení“. Přes množství šancí na obou stranách končí zápas nerozhodným stavem 1:1 a ke slovu přichází série pokutových kopů.

Jako první proměňuje náš kapitán Roman Maršík. První pokus Sparty naopak parádním zákrokem likviduje náš brankář Ondra Beran! Michal Hlavatý se nemýlí stejně jako druhý exekutor z řad domácích. K třetímu pokusu se staví Michal Pohořálek a je bezchybný, naopak třetí střelec Sparťanského týmu nastřeluje břevno! A když uspěl i Honza Matoušek tak bylo jasné, že jsme MY tím úspěšnějším týmem!

Shrnutí zápasu

AC Sparta Praha – 1.FK Příbram 1:1
Branky 2´ Michal Rataj
Žluté karty 51´ Beran
Sparta Kouba (16´ Čtvrtečka) - Filip, Nezbeda, Plechatý, Mareček, Havelka, Novotný, Kőstl, Balvín, Pavlík, Turyna
Příbram Beran - Melichar, Pohořálek, Maršík, Obdržal - Straka (69´ Rozsypal) - Rataj, Ric (79´ Skopový), Hlavatý, Jandera (63´ Jančura) - Matoušek

připravil Petr Straka

Příští zápas

FC Vysočina Jihlava

I.Celostátní liga U 17 – 7. kolo

Sobota 22.9. 16:15

venku

Poslední zápasy

I.Celostátní liga U 17
doma, 15.9.
FC FASTAV Zlín5:4
I.Celostátní liga U 17
doma, 8.9.
AC Sparta Praha2:7
I.Celostátní liga U 17
venku, 1.9.
FK Dukla Praha6:1

Tabulka ligy

PořadíTýmZápasyVýhryRemízyProhry SkóreBody
1.Slavia660026:218
2.Sparta660027:418
3.Plzeň641115:914
4.Slovácko640217:1312
5.Ostrava640219:1612
6.Příbram640218:2012
7.Pardubice630310:109
8.Olomouc630310:129
9.Hradec K.621314:158
10.M. Boleslav62136:127
11.Brno620419:116
12.Jihlava61236:146
13.Dukla Praha62046:176
14.Č. Budějovice61146:164
15.Zlín61058:183
16.Karviná60064:220

Střelci

Stanislav Gabriel6
Denis Budínský1
Dominik Dušek1
Jakub Hrudka1
Adam Kareš1
Pavel Krotil1
Lukáš Landa1
Dominik Vott1

Narozeniny

Matěj Habart16 let20. říjen

Kovohutě Příbram - banner

TAXI Příbram, kurýrní služba, drinkservis

Zelený život
1.FK Příbram na Instagramu 1.FK Příbram na YouTube 1.FK Příbram na Facebooku 1.FK Příbram na Twitteru 1.FK Příbram na Google+ RSS Feed