1.FK Příbram - Nastavený čas nám přináší štěstí

FNL: Příbram - Třinec 2:1

Nastavený čas nám přináší štěstí

Štastný závěr zápasu jsme viděli i v 16. kole proti Třinci. Na úvodní branku Skácela stačili hosté odpovědět, ale v nastaveném čase rozhodnul duel Peter Grajciar.

Vítězná sestava a sehraný tým se nemění. Tím se řídil trenér Csaplár i do utkání s dalším celkem ze špičky tabulky FN ligy Třincem. A hned úvod ukázal, že to byla dobrá volba. Na zadní tyči se dostal k míči Rudolf Skácel a nechytatelně zavěsil - 1:0!

Hosté ale nesložili zbraně a několikrát nebezpečně zahrozili. Branka Juřeny neplatila kvůli ofsajdovému postavení útočníka soupeře. Druhý nejlepší střelec soupeře byl také blízko brance. Jeho ránu z voleje stačil Marek Boháč jen těsně líznout na tyčku.

Náš tým se snažil kontrolovat hru a dobrá šance přišla ve 27. minutě. Přímý kop Petera Grajciara šel rozehrávkou k Tomáši Zápotočnému, který vypálil přesně k tyči. Tam byl ale včas ex-příbramský brankář Lukáš Paleček. V závěru poločasu ještě posílal jedovatý centr Jan Matoušek, ale nenašel správného adresáta ve vápně před brankou Třince.

V 50. minutě však bylo vyrovnáno. Šumbera měl dostatek místa ve vápně na to, aby se otočil a za pomoci tyčky skóroval - 1:1. Zelenočerní zabrali a vyrobili dva velké závary před brankou Třince. V jednom z znich byl po centru Zápotočného blízko brance Antonín Fantiš. Ještě větší příležitost byla k vidění v 63. minutě. Po brejku Matouška vstávali diváci ze sedaček, když v zakončení se postupně střídali Grajciar, Danoski i Fantiš.

Nebezpečně vystřelil z přímého kopu Grajciar, ale plavající střelu brankář hostů se štěstím vyrazil mimo bránu. S ubývajícím časem však docházela trpělivost jak překonat obranu hostů. Recept nakonec našel v nastaveném čase Jan Matoušek, který si udělal slalom ve vápně a obránce Reintamm jej fauloval a vyrobil nečekanou penaltu!

Střílející Peter Grajciar ji z první střely neproměnil, ale dorážku bezpečně za záda Palečka poslal a zajistil Příbrami tříbodový zisk!

1.FK Příbram – FK Fotbal Třinec 2:1 (1:0)