1.FK Příbram - Nejvyšší výhra v sezóně

1.liga: Ústí n. L. - Příbram 0:3

Nejvyšší výhra v sezóně

Příbram rázně uťala sérii proher a po nejvyšší výhře v sezóně si odváží veledůležité tři body za vítězství 3:0 nad Ústím nad Labem. O branky se postarali Wágner, Koukal a Papšys, pro kterého to byl první ligový gól.

Úvod utkání, které se hrálo na teplickém stadiónu, nezastihl náš tým v ideálním rozpoložení. Nepřesná a zbrklá hra dostávala do hry domácí tým, který si vytvořil v první půlhodině zápasu hned několik vyložených šancí. Musel tak úřadovat Aleš Hruška, který se po jednozápasovém trestu vrátil do příbramské brány.

Krátce po sobě se před našeho gólmana dostávají Krbeček a Lamešič. Obě dvě rány náš brankář zpacifikuje. Za Příbram se v útoku blýskne Pavel Pilík, když pálí na Vorla pěknou ránu, která letí těsně vedle. Jenže na opačné straně znovu zahrozí domácí celek. Jindráček se v těsné blízkosti neprosadí jen díky důrazu obranného dua Nohýnek, Štochl. Z následného rohu předvede geniální zákrok Hruška, když rukavicí vyhodí míč, který již míří do branky.

Příbramští hráči se postupně probírají z nervózního úvodu. Opět Pilík se dostává do blízkosti branky, místo zakončení volí nahrávku na Zdeňka Koukala. Ve 39. minutě z dalšího útoku se konečně náš tým prosazuje. Lukáš Pleško pošle zdánlivě nepodařený centr přes vápno, kde jej zpátky před branku vrací Michal Klesa a hlavičkující Tomáš Wágner má zdánlivě lehkou pozici. Má čas hlavičku umístit a poslat svůj tým do vedení - 0:1.

Ve 41. minutě se k trestnému kopu postaví Zdeněk Koukal a nádhernou střelou překoná ústeckého Vorla podruhé- 0:2. Nevydařený úvod poločasu tak je zcela napraven vynikajícím závěrem.

Po změně stran se domácí celek už jen trápí a do výrazného zakončení před naší brankou se téměř nedostává. Naopak Příbram hrozí nebezpečnými brejky, chybí jen přesnější nahrávka či rychlejší zakončení. Akce Pleška a Klesy brankou neskončily, a v 84. minutě dokonce Wágner trefuje břevno. Navíc odražený míč padá k čáře a o platnosti branky by mohlo rozhodnout jedině video. Pomezní však ukazuje, ať se hraje dál.

V 90. minutě přijde výsledková pečeť, když aktivní Klesa najde svou další gólovou nahrávkou zcela volného Mariuse Papšyse, který z pár kroků střílí ranou pod břevno svůj první gól v české ligové soutěži a završuje skóre na neuvěřitelných 0:3.