1.FK Příbram - O bod přišla Příbram gólem z ofsajdu

1.liga: Plzeň - Příbram 2:1

O bod přišla Příbram gólem z ofsajdu

Po bodu sahala Příbram na půdě lídra Plzně. Rozhodující gól na 2:1 padl v 82. minutě z ofsajdu. V té době už hrála Příbram po vyloučení Videgly v deseti.

Utkání jsme sledovali online

Nečekaný nástup do utkání předvedla Příbram, která přijela do západočeské metropole jako outsider. Hráči už před utkáním ovšem říkali, že nemají co ztratit a chtějí bodovat. Lukáše Pleško už ve druhé minutě běžel z levé strany sám na Pavlíka, jenže zakončení se mu nevydařilo a míč z velmi dobré pozice letěl nad. Ve 3. minutě se však do ještě lepší pozice dostal kapitán Daniel Huňa, v zakončení trochu zaváhal, počkal s přihrávkou na dobíhajícího Milana Jurdíka, před kterým srazil míč Limberský do vlastní sítě a náš celek tak šel do vedení! 0:1.

Domácí Viktoria se kombinacemi dostávala rychle do útoku, ale většina z nich neskončila nebezpečím pro Aleše Hrušku. Vyrovnání přišlo však relativně brzo. Střídající Jiráček, který naskočil do zápasu místo zraněného Koláře, se dostal k odraženému míči po standardce a přesnou střelou propálil míč do sítě. 1:1.

Velkou šanci pak spálil Rezek, který se před Hruškou netrefil přesně a bohužel pro Příbram nemířil ideálně ani Daniel Huňa v posledních minutách prvního poločasu. Ve skluzu poslal míč centimetry vedle tyče.

Do druhé půle nastoupili naši hráči s odhodláním udržet relativně příznivý vývoj zápasu, domácí tým sice tlačil, ale nevytvořil si téměř žádnou nebezpečnou šanci. V 75. minutě však přišel zlom, když po druhém žlutém fauly musel předčasně pod sprchu Claude Videgla.

Plzeň se svojí branky dočkala v 80. minutě, když se prosadil Střihavka z velmi sporného postavení na brankové čáře. Příbram hrající v deseti musela napnout poslední síly na vyrovnání, velkou šanci měl na hlavě Tomáš Borek, bohužel jeho hlavička mířila přímo k rukám brankáře Pavlíka.

FC Viktoria Plzeň – 1.FK Příbram 2:1 (1:1)
Branky 19. Jiráček, 82. Střihavka - 4. Limberský (vlastní)