1.FK Příbram - O výhru přišla Příbram v závěru

1.liga: M. Boleslav - Příbram 2:2

O výhru přišla Příbram v závěru

Příbram konečně protrhla jarní střeleckou smůlu a po brankách Hejdy a Šlapáka veze bod po výsledku 2:2 z Mladé Boleslavi. Domácím se podařilo vyrovnat až v samotném závěru utkání.

Utkání jsme sledovali online

Náš tým odjížděl do Mladé Boleslavi se snahou protrhnout střeleckou smůlu a potrápit bohatšího středočeského rivala. Nutno uvést, že ikdyž naše hra v první půli nezapřela snahu, tak jsme šancí neměli tolik jako domácí celek, jemuž vydatně pomáhali hráči s reprezentačními zkušenostmi.

Přesto v 11. minutě jsme měli šanci, když Koukalův přímý kop proletěl až k Millerovi, a ten musel hasit zákrokem na roh. Domácí tým připravil horké chvilky Aleši Hruškovi velmi záhy. Aktivní byli Fillo, který pěknou ránou otestoval pozornost našeho brankáře střelou z voleje po rohovém kopu.

Pak se z pravé strany řítil na Hrušku i Zahustel a na jeho přehození se musel opět náš kapitán pořádně natáhnout. A když už byl překonán při střele Filla, pomohla branková konstrukce přesněji pravá tyč, o kterou se zastavil míč.

Dobré možnosti měli i Chramosta se Šírlem, naštěstí pro nás neskončily brankou. A tak se konečně mohl prosadit i náš tým. Po standardní situaci zůstali na hrotu naši dva stopeři Krejčí s Hejdou. A vrácený míč před šestnáctku mohl Jiří Krejčí sklepnout na nohu Lukáši Hejdovi a náš obránce díky akrobatickému zakončení překonal Millera a poslal náš tým před poločasem do vedení 0:1! První jarní branka byla na světě. A ještě před odchodem do šaten trefil Kúdela další tyč.

Vynikající vstup do druhé půle pomohl navýšit skóre. Jenže branku Martina Šlapáka neuznal sudí, když pískal faul při samovolném pádu Dimitrovského. Razítko potvrzení měl na hlavě i Jiří Krejčí, ale sám hlavičkoval do rukavic brankáře domácích.

Nakonec jsme se druhé branky dočkali. V 72. minutě Martin Šlapák, který se po zranění vrátil do sestavy, dostal ideální míč za obranu, obhodil si dobíhajícího beka a poslal míč do růžku branky - 0:2. Jenže o pět minut později přesnou hlavičkou Zahustel snižuje a zápas směřuje k infarktovému konci.

Snaha domácích se k naší smůle nakonec projeví brankou. Při standardce zůstává na trávníku zraněný Hejda, sudí nechává přesto pokračovat hru a neobsazený Rolko vyrovnává na 2:2 necelé dvě minuty před koncem. Když jsme v nastaveném čase přežili i přímý kop Šírla odvezli jsme si původně nečekaný ale naprosto zasloužený bodový zisk a je jen škoda, že nemohl být i vyšší.

FK Mladá Boleslav – 1.FK Příbram 2:2 (0:1)