1.FK Příbram - Pilíkovo excelentní odpoledne

1.liga: Příbram - Jihlava 4:1

Pilíkovo excelentní odpoledne

Litavka se po sedmi letech radovala z hattricku. Tomáš Pilík třemi góly i asistencí na Hnaníčkovu branku zařídil drtivou výhru nad Vysočinou Jihlava.

Příbramský tým nastoupil podruhé za sebou bez elitního útočníka Romana Bednáře, ale s evidentní snahou odčinit nezdary z posledních zápasů. Když diváci viděli už po deseti minutách pět rohových kopů, bylo zřejmé, že černozeleným jde opravdu o hodně.

Různé varianty rohových kopů byly nakonec úspěšné v 16. minutě. Přesný centr našel hlavu Josefa Hnaníčka a míč se zastavil až za zadní tyčí - 1:0! Málokdo však čekal, co se bude dít dál. Příbramští přišpendlili Jihlavu na jejich vlastní polovinu hřiště a rychlými akcemi bušil do obrany.

A přišly velké chvíle Tomáše Pilíka. Prohnal se mezi obránci Vysočiny a ve vápně nevolil žádné přihrávky, ale překvapivě zakončil tak, že gólmana Hanuše přímo propálil - 2:0 ve 20. minutě. A šum v tribunách nestačil ani utichnout a v síti se třepal třetí gól. Martin Sus připravil Pilíkovi snadnou hlavičku k zakončení - 3:0.

Příbramský tým po tomto úderu trochu ubral, ale hosté s nedostali k ničemu nebezpečnému. Jinak tomu bylo už po změně stran. Zahrozil Mešanovič, kterému musel Aleš Hruška vyrazit střelu z úhlu na roh. Jihlava v 58. minutě vyrobila pořádnou hrubku, kterou mohl ke svému štěstí využít Tomáš Pilík. Z hranice vápna dokázal přízemní střelou zaskočit i brankáře hostů a slavil hattrick. Byl to po sedmi letech opět třígólový zásah jediného střelce u Litavky.

Hosté se nakonec dočkali čestného úspěchu a byl to právě nebezpečný Mešanovič, který překonal našeho brankáře. V závěru jsme mohli ještě dvakrát zaskočit hosty z Vysočiny, jenže ani Marešův pokus, ani střela Hadaščoka v tísni už skóre nezměnily.

1.FK Příbram – FC Vysočina Jihlava 4:1 (3:0)