Get Adobe Flash player

1.FK Příbram - Plzeň nedala domácím šanci

1.liga: Příbram - Plzeň 0:4

Plzeň nedala domácím šanci

Prví utkání po reprezentační přestávce Příbrami nevyšlo a na domácím trávníku prohrála s mistrovskou Plzní vysoko 0:4.

Trenér Pavel Tobiáš se musel obejít bez "plzeňského" tria Matěj Končal, David Štípek a Jan Suchan. Přesto před zaplněnými tribunami, kde bylo téměř sedm tisíc diváků, hráči věřili, že bude možné obrat Viktorii o body.

A také velmi brzy přišla i dobrá šance, ve které se objevil Roman Bednář, jenže nestačil dosáhnout hlavou na velmi pěkný Pilíkův centr. V 10. minutě se prosadil Limberský přes Hájovského a z ostrého úhlu dokázal propálit i Aleše Hrušku.

Náš tým dokázal držet míč na kopačkách, tvořit hru, jenže nepřicházely šance. Naopak hosté krutě trestali v 28. minutě. Na Kopicův pas před branku si naběhl Ďuriš a zblízka rozvlnil síť podruhé - 0:2. A skóre musel podržet náš brankář při Ďurišově, když vytáhl z branky jasný gól. Jeho spoluhráči v poli zbraně nesložili, jenže zakončujícímu Romanovi Bednářovi nebylo přáno. Z rychlého brejku pálil vysoko nad a neproměnil ani vyloženou šanci ve 43. minutě, když dostal pěkný pas za obranu. Brankář Kozáčik byl totiž proti a míč stačil vykopnout.

Přestávka před druhým poločasem nakopla náš tým jen na pár minut. Plzeň dokázala rychle rozebírat naši obranu a kombinace ve vápně před Hruškou byly každou minutou nebezpečnější. Plzeň dvakrát dosáhla branky z ofsajdu, třikrát orazítkovala tyčku.

A přesto Plzenští přidali dva góly. Nejprve si blízko branky poradil dobře Kovařík. Skóre pak uzavřela Limberského trefa z poza vápna, která byla navíc tečováná jedním z našich bránících hráčů. Vysoká návštěva tak neviděla bodový zisk našich barev a musela uznat kvality mistrovské Plzně.

1.FK Příbram – FC Viktoria Plzeň 0:4 (0:2)