1.FK Příbram - Poprvé letos venku za 3 body!

1.liga: Jablonec - Příbram 2:4

Poprvé letos venku za 3 body!

Příbram znovu dokázala vstřelit čtyři branky a po výhře 4:2 veze první letošní výhru z venkovního hřiště!

Prohlédnout fotografie

Příbram nastoupila proti Jablonci s vůlí zabojovat o tři body. Už v úvodu měl dobrou šanci Tomáš Pilík, když z hranice vápna pálil těsně nad branku. Ve 30. minutě poslal krásný pas Jaroslav Tregler přímo k nohám Jana Rezka, ten si připravil nahrávku na dobíhajícího parťáka Tomáše Pilíka, pro nějž propálit obránce a brankáře už nebyl problém - 0:1!

Po změně stran krátce zahrozil Jablonec, ovšem tím kdo rozpohyboval výsledkovou tabuli, byl náš tým. Nejprve předvedli Pilík s Rezkem filigránsky rozehraný rohový kop, který kapitán týmu zakončil neuvěřitelně přesnou ranou z voleje - 0:2. O pár minut později bylo ještě veseleji, když rychlou kombinaci zakončil opět střelou bez přípravy Jan Suchan - 0:3! Domácí byli v šoku.

Přesto se dostali znovu do hry a na koně jsme jim pomohli my. Nejprve nešťastně tečoval do vlastní branky míč Jan Rezek - 1:3 a v 62. minutě po faulu Linharta trefil přesně pokutový kop Pospíšil. Skóre bylo rázem na rozdíl jediné branky. Avšak náš tým zabojoval. Nejprve trefil břevno Jaroslav Tregler a velmi brzy jsme si pomohli dalším gólem, jehož autorem byl opět kapitán Jan Rezek, hrající svůj 50. ligový zápas v dresu Příbrami - 2:4.

Dvoubrankový rozdíl jsme pak již kontrolovali do samého závěru a zaslouženě si odvážíme první tříbodový zisk ze hřiště soupeře v sezóně. Kuriozitou také je, že jsme podruhé za sebou zopakovali vítězný výsledek 4:2.

FK Jablonec – 1.FK Příbram 2:4 (0:1)
Branky 56. Trávník, 62. Pospíšil (pen.) - 30. T. Pilík, 50. Rezek, 52. Suchan, 70. Rezek