1.FK Příbram - Poslední duel sezóny opanovala Příbram

Nadstavba A: Příbram - Karviná 5:1

Poslední duel sezóny opanovala Příbram

Článek

Domácí Příbram na vítězství v nadstavbové části čekala do posledního kola, kdy v dohrávce rozstřílela Karvinou 5:1.

Utkání jsme sledovali online

Příbram vstoupila do utkání skvěle a už po dvou minutách vedla. Přečíslení sehrála na z druhé vlny nabíhajícího Jiřího Janušku, který z levé strany otevřel skóre ranou k bližší tyči. Domácí pokračovali v aktivitě a Ciupa byl nadále v permanenci, s největší šancí Průchy si však poradil.

Hosté srovnali z ojedinělé šance. Centr z pravé strany propadl na malé vápno k Oliveru Putyerovi, jehož pokus z první Kočí vyrazil, ale na dorážku už neměl nárok. Další šanci Karviné měl Egri, který se natlačil do šestnáctky, ale zblízka druhou branku nepřidal, Kočí mu dostatečně zmenšil střelecký úhel a zasáhl.

Závěr poločasu opět patřil Příbrami. Hloušek nejprve pálil zpoza vápna těsně mimo, vzápětí se dvakrát musel vyznamenat Ciupa, ale ten si dokázal poradit se střelou z pravé strany i ze zakončením zblízka, které vyrazil nohou.

Středočeši ve druhé půli naprosto dominovali. Ránu z úhlu ještě Ciupa vyrazil, poté mu pomohla tyč, ale po chvíli už inkasoval. Přihrávka z brankové čáry našla Petra Průchu, který dloubl míč přes padajícího brankáře.

Demolice pokračovala od 70. minuty. Nejprve se vysoká přihrávka snesla na hlavu Petra Průchy a ten už si poradil. Míč si zpracoval a následně propálil Ciupu. O minutu později už to bylo 4:1. Roman Květ si při přečíslení vyměnil míč s Peckou a následně z osy hřiště technicky vypálil přesně k pravé tyči.

V závěru ještě Příbram znovu trefila tyč, ale páté branky se nakonec dočkala. Tomáš Pecka se zmocnil odraženého míče a zpoza vápna vyslal nádherný obstřel kolem clonícího hráče k bližší tyči, Ciupa se natahoval marně. Středočeši tak vyhráli v poměru 5:1 a slaví na závěr sezony první tři body v nadstavbě A.

1.FK Příbram – MFK Karviná 5:1 (1:1)