1.FK Příbram - Postup v poháru okořeněný dvěma hattricky

MOL Cup: Vltavín - Příbram 1:9

Postup v poháru okořeněný dvěma hattricky

Článek

Ve druhém kole MOL Cupu si Příbram hravě poradila s třeligovým týmem LOKO Vltavín. Na vysoké výhře 9:1 se hattricky podíleli Roman Bednář a David Štípek.

Do základní sestavy postavil trenér Tobiáš poprvé Milana Švengera a na kraj obrany se vrátil uzdravený Josef Divíšek. Pražané, hrající ČFL v prvním poločasu zodpovědně bránili a Roman Bednář na hrotu útoku nedostával ani milimetr prostoru.

Diváci na první šanci čekali do 21. minuty, která byla nakonec i gólová. Brankář Vltavínu vyrazil Hadaščokovu střelu před sebe a Roman Bednář měl jednoduchou roli, jak uklidit míč do sítě. Další branku přidal o deset minut později Jan Rezek.

Zásadní zlom přinesl začátek druhé půle. V té vystřídal Matěje Končala David Štípek a dvěma rychlými góly posunul skóre na 0:4. Náš tým si ve druhé půli otevřel střelnici a doslova rozložil rychlými nahrávkami obranu "Lokomotivy". A tak všechny vstřelené branky byly z těsné blízkosti branky, tak jako první trefa v příbramských barvách Vojtěcha Hadaščoka. V 69. minutě završil první hattrick David Štípek, když si proklestil cestu až před brankáře.

Domácí Vltavín si vytvořil z brejku ojedinělou šanci, kterou i proměnil a zaznamenal čestný alespoň jeden čestný úspěch - 1:6.

V závěrečných minutách si pro gól došel i Martin Krameš a střelecky hladový Roman Bednář musel chválit dvě krásné nahrávky Barákovi a Pilíkovi, po kterých i on završil hattrick. Výhra 9:1 se stala naší rekordní výhrou v českých mistrovských soutěžích.

Loko VLTAVÍN – 1.FK Příbram 1:9 (0:2)
Branky 78. Mařík - 21., 89. a 90. Bednář, 50., 56. a 69. Štípek, 31. Rezek, 66. Hadaščok, 84. Krameš