1.FK Příbram - Potupná porážka od druholigového soupeře

MOL Cup: Příbram - Hradec K. 1:5

Potupná porážka od druholigového soupeře

Špatný výkon v odvetě stál za dnešní porážkou v odvetě MOL Cupu. Hradec Králové zejména díky povedené pětiminutovce ve druhém poločasu rozhodl o jednoznačném postupu do čtvrtfinále.

Po úvodním zápase, který se hrál na hradecké půdě, jsme měli jednobrankový náskok. Jenže příbramský tým vstoupil do odvety odstrašujícím způsobem a hned z prvního útoku ve 2. minutě šli do vedení druholigoví hosté, když se trefil Filip Zorvan. Pohárové skóre tak bylo vyrovnané.

A Hradec Králové zlobil dál, velmi záhy se dostal do velké šance Černý a skákavým pokusem přestřelil branku. Náš tým postupně hru vyrovnal, ale střely Pilíka a Hadaščoka nebyly vážnou hrozbou. Nejslibnější šanci tak prováhal Hnaníček, když dostal míč sám před brankáře. Do střely mu stačil skočit bránící hráč. Fakticky "nejlepší" střelu na bránu tak předvedl v obraně Josef Divíšek, když při snaze odkopnout míč trefil tyčku vlastní branky!

Velmi nevydařený poločas tak zachránila jediná akce. Přesný rohový kop Pilíka přistál na hlavě Jaroslava Treglera a míč skončil až v síti - 1:1.

Do druhého poločasu nastoupili zelenočerní výrazně aktivněji a nepouštěli hosty do útočné hry jako v první části. Jenže i našemu týmu dlouho chyběl tah na branku a tak první slibná možnost přišla až v 70. minutě, kdy z vápna pálil těsně vedle branky Tomáš Pilík.

Jenže poté přišel šok. Hosté po zahrané ruce ve zdi přímého kopu dostali šanci penalty. Tu proměnil Mareš - 1:2. O tři minuty později zvýšil Vlkanova a na 1:4 uzavřel v 77. minutě černou pětiminutovku Schwarz. V poslední minutě ještě uzavřel skóre na 1:5 Súkeník. Tím jsme přišli o jakoukoli šanci, jak postoupit do jarní části MOL Cupu.

1.FK Příbram – FC Hradec Králové 1:5 (1:1)
Branky 45. Tregler – 2. Zorvan, 73. Mareš (pen.), 75. Vlkanoa, 78. Shejbal, 90. Súkeník