1.FK Příbram - Potvrzení nevydařeného závěru sezóny

1.liga: Příbram - Slovácko 0:4

Potvrzení nevydařeného závěru sezóny

Dalším nevydařeným utkáním uzavřela Příbram letošní ligový ročník. Po neproměněných šancích a zahozené penaltě prohrála na domácím trávníku se Slováckem vysoko 0:4.

Po čtyřech nevydařených utkáních se v posledním zápase sezóny skýtala šance napravit si reputaci před hrstkou diváků, kteří dali přednost živému sledování od televizního superduelu Liberce s Plzní.

A velmi brzo se také mohl náš tým ujmout vedení. Martin Šlapák dostal ideální centr od Tomáše Pilíka, jenže zblízka přestřelil branku. Další dobrou šanci vyprodukoval Milan Mišůn, když nádhernou ranou z dálky vytáhl brankář soupeře nad břevno.

Pak se objevily šance i před Alešem Hruškou. Lukáš pálil vedle, ale Doškovu střelu musel náš brankář chytit na čáře. Ve 34. minutě si naběhl na Papšysův centr Krbeček a napálil míč do břevna, od kterého se míč odrazil na čáru. A od dvě minuty mohlo být veseleji, když byl Papšys faulován ve vápně a TOmáš Pilík zahrával pokutový kop. Jenže navzdory skoku gólmana na opačnou stranu, míč orazítkoval opět konstrukci branky a tak byla na našem kontě stále "0".

Fotbalová zkáza se naplnila ve 45. minutě. Došek si při zmatcích ve vápně našel propadnutý míč a propálil před odchodem do kabin Hrušku - 0:1.

Po změně stran jsme měli nastoupit s větším odhodláním, jak vyrovnat zápas. Jenže místo toho se začala projevovat pohoda hostů a naše rozvrácená obrana. Došek po jednom z brejků přehodil Hrušku a orazítkoval břevno. Pak náš brankář chytil střelu Lukášovi, ale při dalším kontru v 64. minutě inkasoval z kopačky Volešáka a za dvě minuty i po střele Doška - 0:3.

V 74. minutě kopalo Slovácko penaltu a Aleš Hruška ji skvěle chytil střelci večera Doškovi. Ten se však hattricku dočkal v 81. minutě po další situace, ve které měl spoustu času na zakončení.

Zklamaní diváci přesto překousli hořkou porážku a připravili hráčům alespoň potlesk jako poděkování za uplynulou sezónu, která byla až do 25. kola nad očekávání skvělá. Škoda zpackaného závěru, který znevážil celoroční práci hráčů i realizačního týmu.