1.FK Příbram - Příbram jednoznačně rozstřílela Vítkovice

2.liga: Příbram - Vítkovice 4:1

Příbram jednoznačně rozstřílela Vítkovice

Excelentní výkon v první půli dal základ k jednoznačnému vítězství nad Vítkovicemi. Dvě branky vstřelil příbramský kanonýr Huňa a další přidali Pilík a Klesa.

Pro dobytí první pozice nazpátek po sobotních výhrách Slovácka a Opavy potřebovala Příbram v zápasu proti Vítkovicím vyhrát. Zatímco fanoušci ve výhru doufali, hráči v zelenočerném konali. Pilík sice ještě v 17. minutě svoji velkou gólovku neproměnil, když po centru Klesy zblízka hlavičkoval do brankáře a dorážku poslal vysoko nad. O tři minuty později se už Klesův průnik z pravé strany ujal a Huňa neměl problém trefit ve skluzu branku a otevřel tak bohaté gólové menu.
Po pár minutách domácí tým zahrával jeden z mnoha rohových kopů, míč se dostal za hranici vápna k Pilíkovi, který jej nechytatelnou bombou poslal pod břevno - 2:0. Ještě před přestávkou byl faulován v pokutovém území Šindelář, exekuce penalty se ujal Huňa a rázem byl třígólový rozdíl skóre. Při chuti hrající Marila, stále útočila a tak mohl být výsledek mnohem výraznější.
Po změně stran se obraz hry výrazně změnil, hosté svoji děravou obranu víc ucpali a naopak si začali sami vytvářet šance. V 69. minutě dokonce snížili, když chyboval v rozehrávce Nohýnek a Schön propálil Hrušku. Příbramští se probrali až v závěrečné desetiminutovce a opět roztočili kolotoč před brankou Vítkovic. Do střelecké listiny se tak zapsal v 83. minutě aktivní Klesa. Pencova hlavička po rohovém kolu skončila v rukách brankáře Vaclíka. Místo na čele tabulky druhé ligy tak bude přes týden stále u Litavky.