1.FK Příbram - Příbram neporazil ani lídr první ligy

Příprava: Slavia - Příbram 1:1

Příbram neporazil ani lídr první ligy

Marila Příbram si připsala další dobrý výsledek v přípravě, když remizovala na Strahově s vedoucím týmem první ligy Slavií 1:1. Domácí se ve 68. minutě ujali vedení, ale Příbram dokázala zásluhou Jana Kalabišky srovnat. V přípravě se poprvé v zápase představil Jan Penc, který se zotavoval po operaci slepého střeva.

Týden po výhře Tipsport ligy nastoupila Marila proti lídrovi první ligy Slavii Praha. Na lavičce se poprvé po prosincové operace slepého střeva objevil Jan Penc.

Hned v úvodu měli hosté dobrou šanci k otevření skóre, ale Costa nedokázal Klesův centr usměrnit mezi tyče. Dalších větších šancí se diváci v průběhu prvního poločasu nedočkali. Hra se odehrávala většinou mezi šestnáctkami a o něco více ze hry měla hostující Příbram.

Do druhého poločasu udělali obra trenéři množství změn a mnohém lépe ho zahájili domácí. V 51. minutě měl dobrou příležitost skórovat Pudil, ale jeho hlavička orazítkovala pouze břevno. Hru obou týmů ovlivňoval silný vítr, ale přesto se diváci gólů dočkali.

Ten první padl v 68. minutě do příbramské sítě. Marek Jarolím se dokázal prosadit ve vápně a poslal míč za Hruškova záda. Domácí se ale z vedení neradovali příliš dlouho. Už za dvě minuty se dokázal prosadit Jan Kalabiška a přehozením brankáře Kubáska vyrovnal. O chvíli později mohl Střihavka strhnout vedení znovu na stranu Slavie, ale Hruška byl v brance pozorný.

V posledních 20ti minutách již branka nepadla a Příbram si tak připsala další úspěšný výsledek v probíhající zimní přípravě.

Živé ohlasy po utkání:

SK Slavia Praha – FK Marila Příbram 1:1 (0:0)
Branky 68. Marek Jarolím - 70. Kalabiška
Žluté karty Černý - Klesa, Penc
Slavia Slavia 1. poločas:Vorel - Gebre Selassie, Latka, Šourek, Hubáček - Krajčík, Kalivoda, Suchý, Černý - Ivana, Blažek. Slavia 2. poločas: Kubásek - Krajčík, Šourek, Brabec, Pudil - Kalivoda, Volešák, Tavares, Marek Jarolím, Černý - Střihavka.
Příbram Michalík (46. Hruška) - Mácha (46. Podrazký), Navrátil (46. Penc), Nohýnek, Pleško (46. Šindelář) - Pilík (46. Hloušek), Tarczal, Costa, Klesa (46. Kalabiška) - Jirouš (46. Jales), Huňa.