1.FK Příbram - Příbram nevyužila přesilovku

1.liga: Příbram - Sparta 0:1

Příbram nevyužila přesilovku

Ani čtyřiceti minutová přesilovka nepomohla Příbrami v utkání se Spartou Praha a podlehla na domácím trávníku úřadujícímu mistrovi 0:1.

Prohlédnout fotografie

Na duel s úřadujícím ligovým mistrem se přišla podívat solidní návštěva, která netrpělivě čekala, zda se domácímu týmu podaří prolomit střeleckou smůlu. Blízko k tomu byl už v 6. minutě Daniel Huňa, který z pětadvaceti metrů napálil míč na Blažkovu branku a gólman Sparty míč vytáhl na rohový kop.

Příbram hrála celou první půli více než vyrovnaný zápas. V dobré šanci se objevil Lukáš Pleško v 17. minutě, o zakončení se snažil o chvíli později i Matěj Štochl. Za Spartu předvedl první vážnější zakončení až Kucka ve čtyřiadvacáté minutě, ovšem to pálil mimo.

Blesk z čistého nebe přišel ve 42. minutě, když centrovaný míč propadl za naši obranu k Wilfriedovi, který se z otočky trefil po zemi do branky - 0:1.

Po změně stran přišlo jednoznačné určení, jak budu zbytek zápasu probíhat. Na dlouhý výhoz Aleše Hrušky si naběhl příbramský Lukáš Pleško přes chybující duo Sionko, Kladrubský. Byl faulován reprezentantem Kladrubským, který viděl žlutou kartu a následně náš křídelní záložník standardku i zahrál. Tečovaný míč Blažek jen pozoroval, jak skáče těsně kolem tyče, velká smůla pro naše barvy.

Po zbytek zápasu probíhal obrovský tlak, násobený velkým množstvím rohových kopů. Jenže našim hráčům nebylo asi souzeno trefit se mezi tři tyče. Blažek chytil hlavičku Tomáše Wágnera, náš útočník neměl ani štěstí při tečování prudkého Pleškova centru. Wilfried ohrozil svého spoluhráče Blažka nešikovnou hlavičkou, míč nakonec skončil na břevně.

Sparta si naopak mohla vedení potvrdit, když jeden z přímých kopů, který se kopal po faulech na Wilfrieda, zakroutil Matějovský do břevna, druhý pak poslal nad branku. Poctivý výkon Příbrami tak tentokrát zůstal bez bodové odměny, přesto se hráči dočkali potlesku alespoň od fanklubu, který celý zápas naše hráče povzbuzoval velmi hlasitě.