1.FK Příbram - Příbram poprvé dobyla pražskou Julisku!

1.liga: Dukla Praha - Příbram 0:1

Příbram poprvé dobyla pražskou Julisku!

V důležitém utkání dokázala Příbram získat cenné tři body za výhru 0:1 na půdě Dukly Praha. O jedinou branku se v prvním poločase přičinil David Štípek, jehož přihrávku si do vlastní sítě srazil Marek Hanousek.

Příbram jela na Julisku s vědomím, že u tohoto soupeře ještě nikdy nevyhrála. Na druhou stranu blízkost obou týmů v tabulce dávala zápasu punc důležitosti.

První gólovou šanci měl i náš tým. V 16. minutě poslal nádherný pas před branku Tomáš Pilík a zakončující Roman Bednář pálil z jasné pozice do břevna. Po zápase uvedl, že mu bohužel míč před nohou skočil. Ale nemuseli jsme litovat, protože v další příležitosti jsme již byli úspěšní a nepotřebovali jsme ani střelu na branku.

David Štípek si udělal z hráčů Dukly slalomové sloupky a poslední nahrávku před branku odrazil o bránícího Hanouska přímo do branky - 0:1! Dukla poté zapnula na vyšší obrátky, ale Berger minul branku a Považance vychytal Aleš Hruška!

Dukla chtěla zápas zlomit i ve druhém poločase, ale pozorná defenzíva i skvělý brankář Hruška byli proti. A tak domácím narůstaly ve statistikách pouze čárky za rohové kopy a střeli na i mimo branku. Z těch nejnebezpečnějších to byla Hanouskova ukrytá střela, která letěla těsně vedle pravé tyčky. Bergrův pokus vytáhnul Hruška nádhernou robinzonádou.

Cenné tři body jsme proti útočící Dukle tentokrát ubránili a celý tým ukázal, že v negativní bilanci obdržených branek jsme hlavně vinou nepovedených zápasů s top celky ligy.

FK Dukla Praha – 1.FK Příbram 0:1 (0:1)