1.FK Příbram - Příbram poprvé na jaře doma vyhrála

2.liga: Příbram - HFK 1:0

Příbram poprvé na jaře doma vyhrála

Článek

Brazilské probuzení pokračuje, když jednobrankovou výhru Marily nad HFK zařídil v prvním poločase útočník Jales. Příbram poprvé v jarní části ligy vyhrála na domácí půdě. Doplněno VIDEO!

Prohlédnout fotografiePřehrát video

Příbram po vydařeném utkání v Hradci chtěla konečně potvrdit zisk bodů i v domácím prostředí. A pod novým koučem se jí to skutečně dařilo. První poločas držela obrana hráče Hanáků na distanc od Hruškovy branky, záloha dokázala držet míč a útočníci se dostávali i do šancí. Ta první ještě dvojici Huňa, Jales nevyšla, když obrana s brankářem Doležalem míč po standardce odkopla.

Rozhodující okamžik zápasu přišel už ve 26. minutě, kdy Huňa dostal míč za obranu, šel sám na gólmana hostů, a celou akci vyšperkoval nezištnou nahrávkou na volného Jalese, který se nemýlil. 1:0. Marila po vstřelené brance hlídala vývoj hry, Jales byl při chuti, jeho zakončení však již gólová nebyla.

Po změně stran si Příbram vytvořila víc šancí než v první části, ovšem nebylo to převahou při držení míče, ale díky chybám a mezerám v obraně soupeře. A tak se postupně objevili v dobrých příležitostech Huňa i Klesa. V zakončení se nedařilo i střídajícím Danilovi a Ševrovi, kteří svoje pokusy poslali opravdu jen těsně vedle branky. Když gólman Doležal chytil i poslední dobrou střelu Hlouškovi z přímého kopu, mohli si hráči pohlídat zaslouženou výhru a podělit se s fanoušky o radost ze zisku tří bodů.