1.FK Příbram - Příbram si jasně poradila s druholigovým Sokolovem

Příprava: Příbram - Sokolov 5:2

Příbram si jasně poradila s druholigovým Sokolovem

V dalším přípravném utkání si Příbram na domácím trávníku poradila s druholigovým Sokolovem, kterému nastřílela zásluhou Pilíka, Hnaníčka, Fořta, Matějů a Rysa 5 branek.

Příbramský tým nastoupil proti druholigovému Sokolovu v ideální možné sestavě, tedy pouze bez chybějících Filla s Řezníčkem.

Po krátkém oťukávání přišla jasná penalta po nešťastné, ale jasné ruce hostujícího obránce. Tu bezpečně proměnil Tomáš Pilík. Náš tým dnes zdobil zejména rychlý přechod do útoku. Z jedné chyby Baníku těžil Josef Hnaníček, který nekompromisně prostřelil brankáře - 2:0.

Ve 31. minutě předvedli opět ukázkovou spolupráci Martin Zeman a Pavel Fořt. Nadýchaný centr z levé strany proměnil renomovaný střelec s jistotou zabijáka. Poločasový debakl Sokolova pak stvrdil po jednom z rohů Aleš Matějů, když zblízka usměrnil míč do sítě. Před koncem půle ještě snížil hostující Šamánek.

Do druhé části hry poslali trenéři odpočinout zejména zkušené hráče, přesto tým složený z převážně mladíků nadále dominoval zejména v ofenzivě. Pověstného "bůra" jsme dali už v 58. minutě, když se po dalším rychlém brejku trefil jeden z talentů Petr Rys - 5:1.

A mohli jsme přidat i další branky, jenže Jiří Mareš trefil zpoza vápna břevno a Jan Suchan z pár metrů orazítkoval tyčku. Hosté přesto ještě snížili na 5:2, když jsme si míč po střele Hrubého srazili do branky.

1.FK Příbram – FK Baník Sokolov 5:2 (4:1)
Branky 16. Pilík z pen., 24. Hnaníček, 31. Fořt, 41. Matějů, 58. Rys – 44. Šamánek, 65. Hrubý
Rozhodčí Paták M.- Paták V. Pukner
Příbram 1. poločas: Boháč - Matějů, Zápotočný, Hájovský Divíšek - Pilík, Krameš, Hnaníček, Zeman - Fořt, Suchan; 2. poločas: Krbeček - Matějů, Hnaníček, Tregler, Šindelář - Rys, Polanský, Hronek, Mareš - Fořt, Suchan