1.FK Příbram - Příbram si komplikuje pozici v lize

1.liga: Příbram - Bohemians 1905 0:1

Příbram si komplikuje pozici v lize

Příbrami se nevydařilo domácí utkání s Bohemians 1905 a prohrála těsně 0:1. V samotném závěru utkání byl vyloučen Jakub Štochl.

Příbram se od úvodních minut nedostávala do hry tak, jak by si fanoušci, ale i samotní hráči představovali. Více ze hry měli Bohemians 1905, naštěstí nebyli moc nebezpeční a omezili se jen na držení míče.

To nabralo obrat se šancí Zdeňka Koukala v 17. minutě, když si naskočil na malém vápně na ideální pas Pavla Pilíka. Jenže ve velké šanci selhal. Mírná převaha a počet rohových kopů našich zelenočerných vypadala slibně, jenže Sňozík měl v brance relativně pohodu. Počíhal si i na slibný přímý kop z Koukalovy kopačky.

Bohemians neohrozili Aleše Hrušku žádnou větší šancí a střely na něj posílali z dálky a nebo branku netrefovali.

Poločasová přestávka výrazné změny v herní taktice nepřinesla, a protože rozhodnutí nepřicházelo, připravil trenér Nádvorník změny v sestavě. Postupně se tak do sestavy dostávali ofenzivní hráči Matěj Štochl, v domácí premiéře Marius Papšys a Tomáš Wágner.

Do šancí se dostával však jejich kolega z obrany Pavel Ricka, který při standardkách ohrozil dvakrát Sňozíka. Ten nejprve jeho hlavičku zlikvidoval efektní robinzonádou a druhou šanci zastavil na brankové čáře.

Šok pro domácí tým přišel v 77. minutě, Bartek poslal odražený míč kolem Hrušky do sítě a rozjásal početný dav příznivců "Klokanů". Tlak našeho týmu měl narůstat, jenže přes mírnou převahu kolem šestnáctky se zakončení v šanci neobjevilo. A navíc pak přišla v 90. minutě hořká tečka v podobě udělené červené karty Jakubu Štochlovi, když rozhodčí odpískal jeho faul na Nešpora.