1.FK Příbram - Příbram si rozdělila body se Slavií

1.liga: Příbram - SK Slavia Praha 1:1

Příbram si rozdělila body se Slavií

Nadějné vedení 1:0 po brance Michala Klesy v prvním poločasu uťali hosté vyrovnávací brankou ve druhé půli hry a tak si oba celky rozdělili po bodu.

Úvod zápasu zastihl Příbram, jako již tradičně, v ideální ofenzivní "náladě". Tentokrát z první šance padla i první branka. Josef Divíšek poslal centr do vápna, kde si předskočil obránce Michal Klesa, míč poslal do sítě a svůj tým poslal do vedení 1:0.

Slávisty tato branka srazila a dlouho se nedostávali vůbec do hry, ovšem velkou zásluhu na tom měla i agresivní hra Příbrami, když často napadali rozehrávku hostů. Po jednom získaném míči se dostal ke střele i Michal Macek, jenže pálil vedle Zlámalovy branky.

Hra ani nadále nepostrádala živost, ovšem útočníci na obou stranách se téměř nedostali k dalšímu ohrožení soupeřova brankáře. Za zmínku stojí šance Slávisty Hory, který získal míč na Pleškovi. Svoji ránu vypálil do míst, kde stál připravený Aleš Hruška.

Hora byl v 50. minutě hlavním aktérem momentu, který znamenal vyrovnání. Dostal totiž ideální přihrávku od Kisela, vystřelil do protipohybu Hrušky a srovnal skóre na 1:1.

Příbram měla blízko navýšení svého střeleckého skóre při Divíškově šanci, mladý křídelní záložník však pálil s obtížné pozice vysoko nad branku. Fatálně špatné zakončení předvedl v 84. minutě i kapitán Daniel Huňa, když dostal od Klesy ideální pas skrz šestnáctku Slávie, bohužel místo prázdné branky trefil míč vedle od levé tyče.

Infarktový závěr pak předvedli v podobné šanci i hosté. Hruška nedosáhl na přihrávku před branky a volně se kutálející míč netrefil dobře ani nejlepší střelec Slávie Kisel.