1.FK Příbram - Příbram v přípravě nestačila na Bayern Mnichov am.

Příprava: FC Bayern am. - Příbram 4:0

Příbram v přípravě nestačila na Bayern Mnichov am.

Marila Příbram absolvovala první přípravný zápas na soustředění v Německu, kde s rezervou Bayernu Mnichov prohrála 0:4. Výkon však značně ovlivnila velmi náročná fyzická příprava, která v těchto dnech probíhá. Doplněno VIDEO!

Prohlédnout fotografieVidea: Bayern am. - Marila, Massimo Morales

Během prvního poločasu hráli amatéři Bayernu hodně ofenzivně, z čehož pramenily tři góly v příbramské síti. Mário Michalík se zaskvěl už v 7. minutě, když vykopl střelu Yilmaze na rohový kop. Jenže krátce po něm se přes obránce prosadil Müller a míč za Michalíkova záda přeci jen dostal. Marila se po chvíli otřepala a hru vyrovnala. Jenže místo vyrovnání přišly další dvě proměněné šance mladých Mnichovanů Heinzeho a Yilmaze a unavený tým byl rád, že přišla poločasová pauza.

Po přestávce se hra více vyrovnala s čerstvými hráči, domácího gólmana vystrašil Borek, jehož pokus vytáhl brankář na roh. Amatéři se prosadili ještě jednou, když Sikorski propálil po rohovém kopu Krbečka. Příbramští hráči se začali mnohem častěji dostávat na dostřel, pomohla tomu kreativita Brazilců i Němce Osana, který je stále na testech.

Na hráčích Marily byl velmi patrný vliv náročných tréninkových dávek zaměřených především na fyzickou přípravu. Ty probíhají dvakrát denně.

Překlad rozhovoru s trenérem Moralesem

Massimo, zhodnoťte, prosím, zápas s Bayern amatéry.

Samozřejmě nejsme rádi, že jsme dnes prohráli takovýmto výsledky. Ale musím říci, že pro nás byl tento zápas poněkud brzo, protože máme za sebou teprve 9 dní tréninku. A Bayern byl mnohem lépe připravený. A já věděl, že mí hráči jsou velmi unaveni. Myslím si však, že bylo důležité hrát tento zápas, hodně jsme se z něj poučili. Víme v jakém stavu jsme na tom s kondicí, stále ještě začínáme. Byl ta prostě jen příprava.

Byli amatéři Bayernu lepším týmem, než jsou nadcházející soupeři v lize?

No, nemyslím si. My jsme měli před týdnem snadnější fázi tréninku a nyní jsme měli hodně náročnou tréninkovou fázi a mnoho hráčů bylo unaveno. Oni nebyli schopni hrát ani poločas a kdybych mohl střídat dříve, hráli třeba jen třicet minut. Ta práce, kterou nyní děláme se ukáže až později. Naši hráči toho hodně naběhali, ovšem Bayern to dokázal ještě více a to byl ten rozdíl ve výsledku.

Co řeknete hráčům po tomto zápase?

Rozebereme si utkání, taktické chyby, které jsme provedli. Ale také jim řeknu, ať si z toho nedělají starosti, protože Bayern běhal mnohem rychleji. Myslím si, že z toho máme dobrá vodítka jak se poučit.

Potěšil vás někdo nebo naopak zklamal?

Kdepak, nezklamal. Všichni hodně makali, a jsou unavení. Dnes to slušně oddřeli, a jsem spokojený s tím jak. Výsledek z tohoto zápasu není až zas tak důležitý.

FC Bayern Munich am. – FK Marila Příbram 4:0 (3:0)