1.FK Příbram - Příbram vrátila Budějovicím potupnou porážku, vyhrála 6:0

Juniorská liga: Příbram - Č. Budějovice 6:0

Příbram vrátila Budějovicím potupnou porážku, vyhrála 6:0

Článek

Pátá výhra v řadě, navíc vysoká 6:0. České Budějovice nebudou na utkání v Příbrami vzpomínat v nejlepším. Domácí Středočeši se totiž rozstříleli, po dvou zásazích Matouška a Rice a jedné trefy Laňky a Antwiho vyhráli vysoko 6:0. Druhá Příbram tak v tabulce odskočila Mladé Boleslavi na rozdíl čtyř bodů.

Utkání jsme sledovali online

Příbram se v úvodním poločase střelecky trápila. Když už ovšem vše směřovalo k poločasové remíze, tak se v krátkém sledu v rozmezí 39. – 41. minuty prosadila kapitánem Denisem Laňkou a Janem Matouškem. To dodalo favoritovi zápasu velký elán.

Hned na startu druhého dějství totiž překonal Coufala po rozehrání rohového kopu gólem na 3:0 Lukáš Ric. O osudu duelu se zdálo být rozhodnuto a ve hře už bylo víceméně pouze překonání Kočího v domácí brance.

Tyto predikce se vyplnily do posledního puntíku. Příbram byla v kontextu celého utkání více na balonu, Jihočeši měli méně střeleckých pokusů. Domácí juniorka navíc proměnila pokutový kop v 52. minutě, kdy si balon postavil Emmanuel Antwi a kopačka hráče, který v letošní sezoně hrál již ze Slavii, byla přesná.

Hostující mužstvo už chtělo být v šatně. Ale soupeř měl ještě dost času, aby dal Budějovicím pořádný debakl. Na potupnou sedmičku, stejně jako v duelu s Bohemkou, nedošlo. Ale poté, co se mezi střelce podruhé zapsali Jan Matoušek a Lukáš Ric, už bylo hotovo.

Sudí Pechanec nenastavil ani minutu. Ostatně, nebyl k tomu žádný důvod. A tak Příbram brala z domácího souboje s Budějovicemi tři body za jednoznačnou výhru vypsanou poměrem 6:0.

1.FK Příbram – SK Dynamo České Budějovice 6:0 (2:0)
Branky 41. a 69. Matoušek, 49. a 89. Ric, 39. Laňka, 52. Antwi (p)