1.FK Příbram - Příbram znovu ztratila výhru v závěru

1.liga: Příbram - Dukla Praha 2:2

Příbram znovu ztratila výhru v závěru

Na domácím trávníku remizovala s Duklou Praha 2:2, když hosté vyrovnávali v samotném závěru pohledného utkání. Naše branky vstřelili Koukal z penalty a Šlapák.

Navzdory výsledku, který všechny příbramské fanoušku v 91. minutě zarmoutil, tak bylo k vidění nesmírně kvalitní a ofenzivní utkání protknuté velkým počtem šancí a vysokým nasazením obou celků.

Příbram už ve druhé minutě mohla jít do vedení, když z hranice vápna v dobré šanci Zdeněk Koukal přestřelil branku. V 9. minutě si do vápna vběhl Martin Šlapák, byl zastaven faulem a kopala se penalta. Její exekuce se ujal Zdeněk Koukal a jistě proměnil 1:0.

Jenže Dukla nesložila zbraně a ihned z protiútoku si sklepnutý míč ve vápně našel Lietava a propálil Aleše Hrušku v brance - 1:1. Dukla si vytvořila i několik dalších šancí, jmenovitě lze zmínit pokus Svatonského. Na opačné straně si ve vápně naběhl Jiří Mareš, ale brankáře hostů Radu nepřekonal.

Když si na slibný centr nabíhal Šlapák a z voleje netrefil míč ideálně, vypadalo to, že jsme přišli o dobrou možnost. Naštěstí ještě před poločasem si důrazně počínal při hlavičce Tomáš Krbeček, posunul míč ke Šlapákovi, který procedil míč do branky - 2:1.

Dukla si po změně stran vynutila větší tlak, dvakrát pálil nepřesně Hanousek a neprosadil se ani střídající Pázler. Za nás se prezentoval nebezpečnou střelou Koukal, když míč letěl těsně nad.

V 88. minutě běžel sám na brankáře Martin Šlapák. Podobně jako v Boleslavi zasekl míč a vypálil, jenže tentokrát si brankářem protivníka neporadil. Nikdo netušil, že nám tato branka bude chybět. Už v nastaveném čase si Dukla po rohovém kopu poradila a na brankové čáře propálil míč do sítě Pázler.

Vyrovnávací branka byla šokující vzhledem k blížícímu konci zápasu a zarmoutila jinak spokojené fanoušky Příbrami.