1.FK Příbram - Příbram zůstává i nadále prvoligová!!!

1.liga: Příbram - Brno 1:0

Příbram zůstává i nadále prvoligová!!!

Nejdůležitější utkání letošní sezóny hráči Příbrami zvládli a po výhře 1:0 si zachovávají prvoligovou příslušnost i pro další ročník Gambrinus ligy. Vítěznou branku vstřelil ve druhém poločasu Tomáš Wágner.

Veledůležitý duel s Brnem přilákal solidní návštěvu diváků, kteří velmi intenzivně podporovali náš tým v bitvě o tři body. Vyrovnaný průběh hry mohli první zlomit hosté, když Rabušic pálil míč v houštině těl do brány, a jeho spoluhráč Migliorini místo teč ránu vykopl. Na opačné straně se o první příbramskou gólovku postaral Josef Divíšek, když si po standardce počkal na míč u zadní tyče a o gól jej připravil až skvělý zákrok Bureše.

Po půlhodině hry se musela zastavit krev v žilách všech Příbramáků. Rabušic se uvolnil na vápně a sám před Alešem Hruškou napálil tyč naší branky. Náš tým si schoval velký tlak do závěrečných minut prvního poločasu. Nejblíž ke skórování byl Tomáš Wágner, když hlavičkoval přímo k brankáři hostů. Brno odvracelo jen na rohové kopy, ale žádný z dalších hráčů se neprosadil.

Z kabiny se v lepší formě vrátila Příbram. Tomáš Wágner sklepl míč pro Zdeňka Koukala, ten však z blízka zaváhal a svou šanci nevyužil. V 53. minutě si na pravém křídle udělal Michal Klesa dobrý den z Husára, poslal přesný centr na Tomáše Wágnera, který přesnou hlavičkou rozjásal příbramské tribuny - 1:0.

Brno otevřelo obranu ve snaze útočit, ale jejich snaha byla spíš křečovitá. A tak mohl náš celek zasadit smrtící ránu, pokud by proměnil některý z rychlých kontrů. Wágner po další Klesově akci pálil na branku. Neprosadil se ani Koukal v další šanci, kdy se objevil sám před brankářem hostů.
Ten se blýskl i vynikajícím zákrokem proti Klesovi, který se už téměř radoval z přesné rány.

V posledních minutách si udělali dvě dobré šance i hráči Zbrojovky, ale ani Rabušic a Valenta si na výborného Aleše Hrušku nepřišli. Po krátkém nastavení mohly po odpískání vypuknout velké oslavy příbramských hráčů s fanoušky. Ty ostře kontrastovaly se zoufalostí hostujících hráčů, kteří se porážkou podepsali pod sestup Brna.