1.FK Příbram - Příbram zvládla důležitou dohrávku!

FNL: Varnsdorf - Příbram 2:5

Příbram zvládla důležitou dohrávku!

Po třech venkovních ztrátách Příbram konečně zabrala a v dohrávce 19. kola zvítězila ve Varnsdorfu vysoko 5:2!

Důležité utkání začalo pro hosty velmi nešťastně. Obrana nedokázala zachytit rychlý kontr Varnsdorfu a domácí se hned ve druhé minutě zásluhou trefy Dordiče dostali do vedení.

Rychlá branka Příbram evidentně zaskočila a dlouho se nemohla dostat do tempa. K prvnímu vážnějšímu ohrožení branky se dostal až v 15. minutě Květ, který však dokázal trefit jen boční síť. O dvě minuty později se prosadil Filip Hlúpik, ale jeho branka nebyla kvůli ofsajdu uznána.

Vyrovnat se hostům povedlo po půl hodině hry. David Kilián ustál důležitý souboj ve středu hřiště a krásnou kolmicí vysunul Hlúpika, který v souboji s obráncem vybojoval rohový kop. Z něj se hlavou prosadil Karel Soldát a vstřelil svoji první příbramskou branku! V samotném závěru poločasu se Příbrami povedlo utkání otočit na svou stranu. V pokutovém území se k odraženému míči dostal Fantiš a jeho sklepnutí tentokrát Květ namířil za záda brankáře Porcala!

Hned v úvodu druhého poločasu se hosté dožadovali pokutového kopu po souboji ve vápně, ale píšťalka rozhodčího nezazněla. Příbram dále utkání vévodila a v 57. minutě mohl svoji druhou branku přidat Květ, ale svým pokusem orazítkoval jen břevno. Udeřilo tak na druhé straně. V 62. minutě se po centru ze strany dokázal prosadit Durdević a vyrovnal.

Radost ze vstřelené branky domácím nevydržela dlouho. O minutu později se po lajně uvolnil Hlúpik a jeho přesnou přihrávku proměnil ve vedoucí branku střídající Miroslav Slepička. Za další tři minuty se po rohovém kopu dostal k odraženému míči Fantiš a posunul hosty do dvoubrankového vedení. Definitivní podobu výsledku pak dal Matoušek, který se individuálně prosadil a vstřelil svojí letošní jedenáctou branku!

FK Varnsdorf – 1.FK Příbram 2:5 (1:2)
Branky 2. Dordić, 62. Durdević – 29. Soldát, 45. Květ, 63. Slepička, 66. Fantiš, 76. Matoušek