1.FK Příbram - Promrhaný poločas stál Příbram body v Hradci

1.liga: Hradec K. - Příbram 2:1

Promrhaný poločas stál Příbram body v Hradci

V důležitém utkání na půdě Hradce Králové prohrála Příbram 2:1. Jedinou branku našeho týmu vstřelil střídající Zdeněk Koukal. V samotném závěru byl vyloučen Michal Klesa.

Utkání jsme sledovali online

Domácí Hradec se od samého začátku pustil do našeho týmu a po několika šancích Černého a Fischera a také Dvořákově ráně vedle jasně naznačil svoje možnosti. Jenže ani to nestačilo a tak ve 14. minutě musel přijít tvrdý trest, kdy po Poděbradského průniku skryl do houštiny těl gólovou střelu Fischer a Hradec Králové vedl 1:0.

Územní převaha Votroků pokračovala i nadále. Pávkova rána se odrazila od břevna a ještě do přestávky padla do naší sítě druhá branka. Ve 37. minutě sklepl Dvořák míč Klapkovi, který tvrdou ráno prostřelil našeho brankáře - 2:0.

Velký vítr v kabině musel předvést trenér Roman Nádvorník. Do hry navíc poslal místo Milana Jurdíka Zdeňka Koukala a ten se mu za důvěru odvděčil. V 51. minutě po sérii vybojovaných míčů se dostal k ráně Daniel Tarczal. Míč orazítkoval břevno, naštěstí se dostal ke střídajícímu Koukalovi, který jej po zpracování poslal do sítě a snížil na 2:1.

Naše hra byla v těchto chvílích jak vyměněná. Měli jsme velkou herní i územní převahu a slibné šance i obléhání vápna domácích. K tomu jsme byli nejblíže při nahrávce "pod sebe" od Michala Klesy, jenže jeho spoluhráči na ostrou nahrávku před opuštěnou brankou nedosáhli. Těsné skóre musel podržet dobrým zákrokem i Aleš Hruška, když vychytal Pilaře.

Centrované míče před branku Hradce v dalších minutách jsou vzdáleny od slibných příležitostí, nebo střely zastavují obětavě hrající obránci. Do sestavy se premiérově podíval i Marius Papšys, který pomohl týmu v ofenzivě, ale ani z jeho kopačky nepřišla nabídka pro skórování. Nepříjemná situace přišla v posledních vteřinách zápasu, když po ztrátě míče fauloval Michal Klesa a uviděl překvapivě ihned červenou kartu.

FC Hradec Králové – 1.FK Příbram 2:1 (2:0)