1.FK Příbram - Proti Bohemce řádili jubilanti

1.liga: Příbram - Bohemians 1905 3:0

Proti Bohemce řádili jubilanti

Příbram se rychle oklepala z posledního nevydařeného utkání a porazila doma jasně Bohemians 1905 3:0. O branky se postarali Zdeněk Koukal, Daniel Tarczal a Matěj Štochl.

Do utkání s pražskými Bohemians 1905 naskakovali dva jubilanti. Daniel Tarczal se Zdeňkem Koukalem právě tímto zápasem dosáhli na metu 100 ligových zápasů. Diváci, mezi nimiž bylo i mnoho příznivců z řad hostů, v úvodu čekali na fotbalové akce. První větší šanci měli domácí, když na Valentův pas si ideálně naběhl nejzkušenější příbramský hráč Lukáš Pleško, jenže nastřelil v brance stojícího Cseha.

První větší šanci měli záhy i Klokani, když se po křídle dostal před Aleše Hrušku Moravec. Jeho střelu náš gólman skvěle vytáhl a o zbytek se již postarala obrana. O další zábavu se staral hlavně náš mančaft. Jiří Krejčí si naskočil nejvýše na Pilíkův centr a míč od jeho hlavy letěl velmi těsně kolem tyče.

Ve 36. minutě se již hosté neubránili. Daniel Tarczal si na křídle vyměnil míč s Valentou, centr před branku si našel Zdeněk Koukal a z otočky otevřel skóre zápasu - 1:0. Před poločasem se ještě do obrovské šance dostává Tomáš Wágner. Sám před brankářem však nenachází prostor pro umístění střely a míč trefuje Sňozíka.

Po změně stran se dala čekat urputná ofenzíva Bohemians. Jenže všechen vítr z plachet jim vzal rychlý aut Štochla, který si převzal Tarczal, dostal se pohodlně do šestnáctky, kde prostřelil gólmana hostů - 2:0.

Náš soupeř se stále nedokázal vzmoci na nic a postupně ustávala i hlučná podpora jeho příznivců. Svěřenci trenéra Vavrušky ve druhé půli tak pohodlně kontrolovali průběh zápasu. Branky naopak mohly napadat na opačné straně. Největší možnost měl v 77. minutě Papšys, když si narazil míč. Pouze neprostřelil hostujícího brankáře. V 80. minutě dostal mnoho prostoru krajní obránce Matěj Štochl, a když jej nikdo nenapadal před pokutovým územím, vypálil. Jeho nádherná střela se otřela o břevno a zapadla do branky - 3:0.

Domácí publikum pak v závěrečných minutách nemuselo šetřit aplausem při další vysoké výhře ve Startip Aréně.